Štvrtok 27.06.2019
Dnes má meniny 
Ladislav, Ladislava
°C
06.06.2019 12:05

Parkovacia politika v centre pozornosti


Ilustračná snímka


Združenie miest a obcí Slovenska zorganizovalo 4. a 5. júna v Tatranskej Lomnici podujatia, zamerané výlučne na problematiku parkovacej politiky.


Kým obsahom prvého dňa podujatia, zorganizovaného formou seminára, bol tematický blok s názvom Riadenie parkovania v mestách a obciach, zameraný na teoretickú platformu riadenia parkovania, nasledujúci deň naň nadviazalo podujatie s názvom Riadenie parkovania - poznatky z praxe.

Na podujatí, ktoré sa konalo 4. júna, sa jeho účastníci – zástupcovia miest a obcí - oboznámili a informáciami o aktuálnom stave parkovania na Slovensku a s legislatívnym rámcom riadenia parkovania. Prednášajúci tiež poukázali na význam riadenia parkovania pre udržateľný rozvoj miest a obcí a poskytli aj odporúčania z praxe pri zavedení spoplatnenia parkovania.

Ďalšie podujatie (5. júna) bolo zamerané na aplikačnú prax v kombinácii so smart riešeniami na úseku riadenia parkovania v mestách a obciach. Pozostávalo z troch blokov: Smart technológie v samospráve, Praktické príklady využitia smart technológii v parkovaní a Smart budúcnosť pri regulácii parkovania a v doprave. Aktivity sa sústredili na informácie o možnostiach uplatnenia moderných technológií v cenových mechanizmoch pre úhradu parkovného s poukázaním na prínos prepojenia použitých technológií s centrálnym systémom riadenia parkovania. Účastníci sa tiež oboznámili s využitím monitorovacieho vozidla a smart cities technológií v doprave.

Obidve aktivity sú súčasťou Národného projektu Združenia miest a obcí Slovenska s názvom Modernizácia miestnej územnej samosprávy, ktorý ZMOS uakutočňuje v rámci operačného programu Efektívna verejná správa.

Výstupy z oboch dní podujatia sú verejne prístupné a publikované na webovej stránke národného projektu.

Autor: (zmos)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.06.2016
V Tatrách riešia lanovku medzi Štartom a Hrebienkom
Vo Vysokých Tatrách sa opäť začalo hovoriť o výstavbe lanovky, ktorá by mala spojiť Hrebienok so zjazdovkou Štart v Tatranskej Lomnici.
viac
09.05.2017
Sociálna politika v trendoch a súvislostiach
Združenie miest a obcí Slovenska sa v rámci Centra sociálneho dialógu II. orientuje aj na sociálnu politiku.
viac
23.06.2017
ZMOS chce podporovať lokálnu hospodársku politiku
Mestá a obce nie sú len správcami a platcami daní. Mali by mať aj nástroje na podporu hospodárskej politiky a rozvoj regionálnej ekonomiky. Združenie miest a obcí Slovenska sa preto sústredilo na analýzu potenciálu lokálnej hospodárskej politiky.
viac
15.04.2019
Starostovia oceňujú projekt parkovacej politiky,očakávajú ešte úpravy
Starostovia bratislavských mestských častí ocenili prípravy opatrení na zavedenie celomestskej parkovacej politiky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.28 %