Štvrtok 21.02.2019
Dnes má meniny 
Eleonóra
4°C Bratislava
30.11.2018 09:15

Počas decembra lesníci prinesú do domovov stovky vianočných stromčekov


Ilustračná snímka TASR


Predvianočné obdobie bez akcie Stromček pod stromček si už lesníci ani nedokážu predstaviť. Z prvého vianočného stromčeka od nich sa bude tešiť jedenásť detí z Detského domova Centrum Srdiečko v Banskej Bystrici a prinesú im ho v piatok (30. 11.) o 15.00 h.


"Tento rok opäť neprišiel Martin na bielom koni, a tak máme ešte stále možnosť nájsť a vybrať tie najkrajšie stromčeky z lesných porastov, ale i škôlkarských stredísk, ktoré vyčaria úsmev na tvárach tisíckam detí," konštatoval Marian Staník, generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR.       

"Vyrástli v našich lesoch, aby naplnili to najkrajšie vianočné poslanie. Už po pätnásty raz odnesú naši lesníci stovky vianočných stromčekov do detských domovov a domovov sociálnych služieb na Slovensku, ktoré oň požiadajú," doplnil vo štvrtok vedúci odboru komunikácie Pavel Machava s tým, že "kúsok lesa" budú počas decembra odovzdávať zástupcovia jednotlivých odštepných závodov štátneho podniku.       

Podľa Machavu mnohé stromčeky, ktoré vyberajú, by sa počas dospievania lesa nemali šancu presadiť medzi ostatnými a časom by uhynuli. Takto im dajú možnosť splniť to najkrajšie poslanie a stať sa krásnym a hlavne zdravým, voňavým symbolom Vianoc.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.05.2017
Na konci obce Banská Belá vyrástol lesný park
Obec Banská Belá má o dôvod viac, prečo ju navštíviť. Na okraji dediny otvorili lesný park Belian určený pre rodiny s deťmi. Areál, za realizáciou ktorého stoja obecné lesy Banská Belá, ponúka náučné i zábavné stanovištia, výhľady či miesto pre oddych.
viac
26.11.2017
Poprad skrášlia stromčeky ozdobené popradskými školákmi
Mesto Poprad a občianske združenie (OZ) Pre mesto pripravili aj v tomto roku prehliadku vianočných stromčekov vyzdobených žiakmi popradských škôl pod názvom Vyzdobme si vianočný stromček. Žiaci budú môcť predviesť svoju tvorivosť a kreativitu.
viac
22.12.2017
Vianočnými stromčekmi spríjemnia sviatky pacientom po celom Slovensku
Prostredie v nemocniciach pacientom aj zdravotníkom počas vianočných sviatkov spríjemnia živé vianočné stromčeky. Agrorezort daroval prostredníctvom Lesov SR 150 živých slovenských ihličnanov do nemocníc po celom Slovensku.
viac
13.12.2018
V Sládkovičove budú vianočné trhy na podporu škôl
Na námestí v Sládkovičove budú v piatok (14. 12.) od 15. h vianočné trhy na podporu školám. V sprievodnom programe od 16. h vystúpia žiaci miestnych škôl, chlapci a dievčatá z Detského centra Hrajkovo, spevokol Klubu seniorov a Ekumenický spevácky zbor.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %