Streda 17.07.2019
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
12.07.2019 05:05

V Bazovského galérii si môžete užiť leto počas víkendov úplne zadarmo


Ilustračná snímka (tsk)


Oddych či kreatívne aktivity. Aj to nájdu návštevníci galérie už tretím rokom počas letných prázdnin priamo na jej nádvorí.


Tohtoročný úspešný projekt Bazovského galérie s názvom Leto v galérii odštartovala módna prehliadka, ktorá predstavila šikovných a talentovaných miestnych návrhárov Veroniku Kostkovú, Petru Pršovú a Dominika Orvoša. Tí v spolupráci so študentmi odevného dizajnu Strednej umeleckej školy v Trenčíne pripravili prehliadku svojej aktuálnej tvorby, doplnenú o štýlové tašky a kabelky značky Bagit.

Každá sobota v mesiaci júl a august prinesie pre návštevníkov tvorivý program, výtvarné aktivity, zaujímavých hostí a rôznorodé hry na nádvorí galérie. Okrem toho sa verejnosť môže tešiť na komentované prehliadky výstav s kurátormi galérie. „Počas leta máme sprístupnené nové výstavy, ktoré prezentujú bohatstvo galerijného zbierkového fondu. Výstava 20 rokov v depozitári prezentuje najvýznamnejšie diela zo zbierkového fondu, nadobudnuté v dvoch posledných dekádach obdobia rokov 1999 – 2019. V súčasnosti sa v depozitároch galérie nachádza približne 4900 zbierkových predmetov v piatich zaradeniach – maľba, socha, kresba, grafika a fotografia,“ prezradila riaditeľka trenčianskej Bazovského galérie Barbora Varga-Petríková.

Významnú kolekciu slovenskej grafiky v 70. a 80. rokoch minulého storočia predstavuje ďalšia výstava s názvom Grafická škola Albína Brunovského. „Svojho času získavala vysoké ocenenia aj v medzinárodnom kontexte a jej predstavitelia dodnes patria k našim najvýznamnejším predstaviteľom slovenského výtvarného umenia. „Grafická škola Albína Brunovského“, ktorá je aj súčasne názvom aktuálnej výstavy, reprezentuje generáciu žiakov Albína Brunovského, ktorí v priebehu dvoch desaťročí absolvovali pod jeho vedením štúdium na oddelení knižnej tvorby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave,“ vysvetlila riaditeľka galérie. Sprístupnená verejnosti je od začiatku tohto roka aj stála expozícia Trenčania staršia a stredná generácia.

Zavítať v lete do Galérie Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne vám vrelo odporúčame!

Autor: (ts-TSK-Mgr. Barbora Jánošková)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.03.2017
Do konca roka by mali v Nitre pribudnúť nové úseky cyklotrás
V Nitre by do konca tohto roka mohlo pribudnúť niekoľko kilometrov nových cyklistických trás. Podľa projektovej dokumentácie dosiahnu náklady na ich výstavbu takmer štyri milióny eur.
viac
30.06.2017
Príbehy z Trenčína prepoja históriu s moderným umením
Štvrté pokračovanie podujatia "Príbehy z Trenčína" rozpovie neobyčajný príbeh o dôverníkovi Matúša Čáka.
viac
15.05.2019
BSK: Noc múzeí a galérií 2019
V sobotu 18. mája 2019 sa múzeá a galérie v Európe opäť otvoria návštevníkom s pestrou programovou ponukou v netradičnom čase. Už po pätnásty raz v histórii podujatia patrí tretia májová sobota Noci múzeí a galérií.
viac
24.05.2019
Slávnu terakotovú armádu uvidia návštevníci Tatranskej galérie
V Tatranskej galérii v Poprade bude od soboty 25. mája sprístupnená nová výstava, pod Tatry priviezli v týchto dňoch viac ako 50 sôch terakotovej armády. Tá je súčasťou veľkého komplexu hrobky prvého zjednotiteľa Číny – cisára Čchin Š'-chuang-tiho.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %