Pondelok 23.10.2017
Dnes má meniny 
Alojzia
10°C Bratislava
10.01.2017 04:07

Vodnú elektráreň Jalná nepostavia


Ilustračná snímka.


Odporcovia výstavby malej vodnej elektrárne Jalná, ktorá sa mala nachádzať v katastroch obcí Trnavá Hora a Pitelová definitívne zvíťazili.


Najvyšší súd SR potvrdil rozhodnutie Krajského súdu v Banskej Bystrici z roku 2014. Zrušilo sa tak rozhodnutie banskobystrického okresného úradu o umiestnení stavby malej vodnej elektrárni Jalná.

Senát správneho kolégia Najvyššieho súdu Slovenskej republiky vyhlásil 14. decembra  rozsudok v prípade, ktorý a týka Malej vodnej elektrárne Jalná, určenej na výrobu elektrickej energie využitím hydroenergetického potenciálu rieky Hron. Žaloba bola podaná OZ Hron pre slobodné rieky a obcou Trnavá Hora. Najvyšší súd Slovenskej republiky rozsudkom potvrdil rozsudok Krajského súdu v Banskej Bystrici z roku 2014 a zrušil tak rozhodnutie Okresného úradu v Banskej Bystrici o umiestnení stavby Malá vodná elektráreň Jalná. Potvrdil, že správne orgány nepostupovali v súlade so zákonom a že ich rozhodnutie je nepreskúmateľné pre nesprávne právne posúdenie. Zistenie skutkového stavu bolo v rozpore s obsahom administratívnych spisov a v konaní bola zistená taká chyba, ktorá mala vplyv na zákonnosť napadnutého rozhodnutia.  Starosta Trnavej Hory Pavel Kravec považuje tento rozsudok za vyhranú bitku...

Čítajte v Obecných novinách 1-2/2017 na str. 16

Autor: Sprac.: (ig)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2016
Región Gron motivuje ľudí k vyčisteniu prostredia originálnou súťažou
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Gron vymyslela originálny spôsob ako motivovať ľudí k vyčisteniu svojho okolia. Hlavný týždeň čistenia a brigád prebehne od 9. do 14. mája.
viac
20.09.2016
Solárne elektrárne – budúce environmentálne záťaže
Už vám napadlo, čo bude so solárnymi panelmi po tom, čo skončí obdobie finančnej podpory obnoviteľných zdrojov energie? Zostane nám na poliach a stráňach veľká kopa šrotu? Kto sa postará o likvidáciu fotovoltaických panelov? Myslel niekto na to?
viac
06.06.2017
Slovenskí študenti vyhrali so svojím vynálezom prestížnu súťaž
Parádne modely áut Porsche a Mercedes na hybridný pohon, ktoré vytvorili študenti SPŠ dopravnej vo Zvolene putovali v máji do Francúzska. Tam sa medzi tímami z celej Európy umiestnili vo svojej kategórii na prvom mieste.
viac
25.09.2017
Mesto Košice uspelo na ÚS SR v spore o kataster pozemkov pod U.S. Steel
V dlhoročnom spore o katastrálne územie pozemkov, na ktorých leží areál oceliarskej spoločnosti U.S. Steel Košice, rozhodol najnovšie Ústavný súd (ÚS) SR v prospech mesta Košice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.37 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
17.49 %