Utorok 22.01.2019
Dnes má meniny 
Zora
-7°C Bratislava
09.02.2018 10:10

Aktuálna dotačná výzva podporí projekty interkultúrneho dialógu


Ilustračná snímka.


Fond na podporu kultúry národnostných menšín vyhlásil štvrtú dotačnú výzvu. Tentoraz je zameraná na projekty interkultúrneho dialógu a porozumenia. Žiadosti o podporu takýchto aktivít môžu kultúrni aktéri národnostných menšín predkladať do 12. marca.


Cieľom výzvy je podporiť vzájomné porozumenie a zbližovanie medzi národnostnou väčšinou a menšinami, ako aj medzi národnostnými menšinami navzájom. "Zámerom programu je podpora realizácie multikultúrnych a interetnických projektov zameraných minimálne na dve národnostné menšiny, ktoré sa svojím významom podieľajú na realizácii kultúrnej politiky Slovenskej republiky v oblasti kultúry národnostných menšín," priblížil riaditeľ Fondu pre podporu kultúry národnostných menšín Norbert Molnár.       

Pripomenul, že ide zatiaľ o poslednú tohtoročnú výzvu fondu. Spolu s predchádzajúcimi tromi obsiahli všetky programy a podprogramy kultúrnych aktivít, pri ktorých sa môžu národnostné menšiny uchádzať o dotáciu. Fond môže ešte dodatočne vyhlásiť ďalšiu výzvu, resp. výzvy, ak pri niektorých programoch nebudú prerozdelené všetky finančné prostriedky. "V druhom polroku budeme zverejňovať výzvy na rok 2019," doplnil Molnár.       

Fond na podporu kultúry národnostných menšín, ktorý funguje od júla 2017, nahradil predchádzajúci dotačný systém, ktorým doteraz štát podporoval menšinovú kultúru prostredníctvom dotačného programu v gescii Úradu vlády SR. Fond má k dispozícii osem miliónov eur zo štátneho rozpočtu.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2016
Vyhlásili druhú grantovú výzvu Dunajského fondu
V rámci nadačného programu Dunajský fond vyhlásila 3. októbra 2016 Stredoeurópska nadácia druhé grantové kolo, ktoré je zamerané na oživovanie a skvalitňovanie verejných priestorov na Dunaji a Malom Dunaji. Informoval o tom Juraj Tedla zo Stredoeurópskej nadácie.
viac
29.05.2017
Rozbiehajú sa prvé reformné projekty
Štartuje prvých 12 národných projektov a šesť dopytovo-orientovaných výziev v hodnote 117,2 miliónov eur, čo predstavuje už takmer tretinu všetkých financií operačného programu.
viac
21.08.2017
Fond na podporu kultúry národnostných menšín uverejnil prvú výzvu
Fond na podporu kultúry národnostných menšín, ktorého vznik schválila Národná rada SR v máji tohto roku, uverejnil prvú výzvu na registráciu organizácií národnostných menšín.
viac
28.08.2017
Ministerstvo zverejnilo prvú výzvu Fondu na podporu kultúry národnostných menšín
Fond na podporu kultúry národnostných menšín, ktorého vznik odsúhlasila NR SR na základe návrhu vládneho zákona v máji tohto roku, uverejnil prvú výzvu na registráciu organizácií národnostných menšín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.58 %