Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
04.03.2016 08:00

Bratislavskí starostovia nepodpísali memorandum o parkovacej politike


Memorandum o parkovaní bratislavskí starostovia nepodpísali. (Foto: Pixabay.com)


Podľa primátora I. Nesrovnala starostovia bratislavských mestských častí zjavne nechcú riešiť neporiadok v parkovaní. Starosta Petržalky Vladimír Bajan to odmieta.


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starostovia jednotlivých mestských častí, ktoré majú záujem zapojiť sa do jednotnej parkovacej politiky, mali 4. februára podpísať Memorandum o spolupráci pri zavádzaní jednotnej parkovacej politiky. Starostovia Memorandum nepodpísali. Podľa primátora Iva Nesrovnala tým dali najavo, že nemajú záujem systémovo riešiť problém s parkovaním v Bratislave.

„Svojím postojom dali starostovia najavo, že nemajú záujem riešiť problémy s parkovaním v našom meste, ktoré frustruje Bratislavčanov. Jednotná parkovacia politika má za cieľ zvýhodniť Bratislavčanov, spraviť poriadok v parkovaní a zároveň koncepčne riešiť využitie verejných priestorov,“ povedal I. Nesrovnal. Bez mestských častí je prijatie parkovacej politiky nemožné. „Keďže cieľom jednotnej parkovacej politiky je zaviesť poriadok v parkovaní na území celého mesta, je potrebné, aby sa do systému zapojilo čo možno najviac mestských častí. Práve podpisom memoranda by mestské časti verejne deklarovali, že majú záujem riešiť problémy s parkovaním. To sa žiaľ, nestalo. Aj na tomto príklade vidíme, že nájsť konsenzus medzi všetkými 17 mestskými časťami je zložité a odzrkadľuje to systémové nastavenie kompetencií Bratislavy,“ povedal primátor.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 21.

Autor: (ts)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2019
Inteligentné mestá potrebujú inteligentné riešenia
Pozývame Vás na konferenciu SMART CITY, ktorá sa bude konať v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave dňa 24. septembra 2019.
viac
16.09.2019
Európsky týždeň mobility v Žiline prinesie množstvo aktivít a MHD zadarmo
Žilina sa aj v tomto roku zapája do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná od 16. do 22. septembra.
viac
18.09.2019
ZMOS zrealizovalo prieskum k obedom v školách
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici augusta zrealizovalo plošný prieskum zameraný na problematiku obedov na školách. Čísla odkrývajú realitu a do celej problematiky prinášajú viaceré dôležité súvislosti.
viac
18.09.2019
Vezmi si ma! Vyzývajú výrobcovia obyvateľov na boj s voľne pohodeným odpadom
Prieskum iniciovaný najväčšou organizáciou zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK zisťoval počas mesiacov júl a august, ako vnímajú situáciu s odpadmi slovenské mestá a obce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %