Streda 18.09.2019
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
08.04.2019 11:05

BSK: Stážisti už spoznávajú život na úrade


Stážisti


Od 1. apríla na Úrade BSK stážujú študenti. Pilotný program testujú 13 úspešní uchádzači, ktorí po dobu 4-5 mesiacov budú súčasťou odborov zdravotníctva, sociálnych vecí, školstva, mládeže a športu, cestovného ruchu a kultúry, financií, Útvaru riaditeľa úradu a Kancelárie predsedu.


„Cieľom je, aby si mladí ľudia vyskúšali prácu vo verejnej sfére, získali prax a informácie. Jednoducho ich viac vtiahnuť do vereného diania, aby bližšie spoznali Bratislavský región a aby aj tieto prvé lastovičky motivovali ďalších študentov zapojiť sa do stáže. Sme prvá župa, ktorá má u seba stážistov a určite v tomto projekte budeme pokračovať,“ ozrejmil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Bratislavská župa sa tak stala prvým samosprávnym krajom na Slovensku, ktorý umožnil študentom bližšie spoznať kompetencie samosprávy. Študenti môžu odpracovať maximálne 60 hodín a zarobiť si 3 eurá na hodinu. Stáž bola určená pre študentov strednej školy alebo študentov 2. až 4. ročníka vysokej školy.

Autor: (ts-BSK-Lucia Forman)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.10.2017
Zmena kvalifikačných podmienok terénnych pracovníkov dostala zelenú
Národná rada SR schválila pozmeňujúci návrh z dielne Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity týkajúci sa kvalifikačných podmienok terénnych sociálnych pracovníkov a komunitných pracovníkov.
viac
08.11.2018
Škola s praxou je realitou
Stredná odborná škola pedagogická na Bullovej v bratislavskej Dúbravke, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, už môže na prax využívať materskú školu priamo vo svojich priestoroch.
viac
19.03.2019
Bratislavská župa ako prvá spúšťa program pre stážistov
Trinásť stážistov má možnosť si vyskúšať prácu vo verejnej sfére. Bratislavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi všetkých krajov spúšťa komplexný program pre stážistov. Ide o študentov stredných a vysokých škôl, ktorí svoju stáž začnú od 1. apríla 2019.
viac
29.03.2019
Chýbajúce pracovné sily možno hľadať aj medzi Rómami
Zamestnávatelia čoraz častejšie hlásia nový problém: chýbajúcu pracovnú silu. Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity vidí riešenie v zapájaní firiem, ktoré spúšťajú špecifické programy pre oslovenie a zamestnávanie Rómov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %