Pondelok 16.09.2019
Dnes má meniny 
Ľudmila
°C
12.12.2018 08:00

Centrálne námestie žije sviatočnou atmosférou, začali sa vianočné trhy


Dolný Kubín - vianočne trhy


Centrálne námestie v najväčšom oravskom meste, Dolnom Kubíne, v týchto dňoch ožíva atmosférou blížiacich sa Vianoc. Priniesli ju tradičné trhy, ktoré domácich i návštevníkov lákajú na voňavé dobroty, produkty z dielní domácich majstrov remeselníkov či vianočný kultúrny program.


TASR informoval hovorca mesta Martin Buzna.      

Počas dvoch dní od stredy do štvrtka (13. 12.) sú okrem stánkov s remeslami k dispozícii aj rôznorodé inšpirácie na vianočné darčeky v podobe textilných, hlinených, keramických či drevených výrobkov. Návštevníci tu nájdu aj vianočné ozdoby na stromčeky a stoly či ručné výrobky.      

„Gazdinkám ponúkneme potrebné ingrediencie na pečenie, ale aj hotové medovníčky. Atmosféru sviatkov doplnia voňavé maškrty, čerstvé pečené koláče, pagáče, vianočné oplátky, ale aj pečená klobáska či mäso. Na zahriatie nesmie chýbať domáca medovinka, varené vínko a vianočný punč od nášho pána primátora,“ priblížila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne Jana Greššová.      

Na podujatí vystúpia dolnokubínske folklórne súbory, deti zo základných škôl, základných umeleckých škôl či ďalší hostia programu. Vo štvrtok spestrí kultúrny program aj o ochutnávka tradičných jedál, ktorá sa začína o 16. hodine.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.12.2016
Vianočné trhy v Prievidzi ponúknu 106 stánkov s rôznorodým tovarom
V inovovanom termíne, 5. decembra, otvoria tento rok v Prievidzi vianočné trhy. V predvečer príchodu svätého Mikuláša budú mať Prievidžania a návštevníci mesta na Námestí slobody k dispozícii stánky s občerstvením, od 13. decembra aj tie s ďalším sortimentom, predovšetkým vianočnými výrobkami.
viac
18.11.2018
Predvianočnú atmosféru v meste rozprúdia dvojdňové Katarínske trhy
Predvianočnú atmosféru prinesie začiatkom budúceho týždňa do metropoly dolnej Oravy vyše 140 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska. Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne sa počas dvoch dní od pondelka 19. novembra do utorka 20. novembra stane dejiskom Katarínskych trhov
viac
20.11.2018
Otvorenie mestských vianočných trhov a rozsvietenie vianočného stromčeka už tent
V piatok 23. novembra hlavné mesto otvorí tohtoročné Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí. Súčasťou otváracieho ceremoniálu bude rozsvietenie vianočného stromčeka na Hlavnom námestí o 17:00 h, ktorým je 14-metrový smrek pichľavý.
viac
04.04.2019
Veľkonočné trhy sa začínajú 10. apríla, ponúknu kraslice i folklór
Veľkonočné trhy na banskobystrickom Námestí SNP sa začnú 10. apríla a obyvatelia mesta pod Urpínom i jeho návštevníci sa opäť môžu tešiť na širokú ponuku tradičných výrobkov s veľkonočnou tematikou, ale aj chutné jedlá a nápoje.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %