Sobota 20.07.2019
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
09.08.2018 05:00

Cyklopodujatie vdýchne život starým bicyklom a pripomenie históriu mesta


Ilustračný výrez plagátu


V Sabinove sa 2. septembra na námestí v parku uskutoční dobová prehliadka, ktorá dá šancu všetkým starým bicyklom ukázať sa v celej ich kráse. Občianske združenie Creativeast. organizuje CYKLOPODUJATIE, na ktorom si návštevníci pripomenú staré časy a hneď niekoľko významných výročí.


To najstaršie, 120 ročné, sa viaže k roku 1898 a k vzniku najstaršieho organizovaného cyklistického klubu na Slovensku, ktorý vznikol práve v Sabinove. Organizátori nezabudli ani na oslavy 100. výročia vzniku Československej republiky a presvedčia vás o tom, že bicykle do Sabinova patrili aj v roku 1933, keď tu vznikol vojenský Cyklistický prápor 4.

Počas nedeľného popoludnia zažijete prostredníctvom oživenej histórie chronologický prehľad vývoja bicyklov sprevádzaný významnými udalosťami a osobnosťami konkrétnej doby, v ktorom budú účinkovať registrovaní účastníci. Budete si môcť pozrieť výstavu bicyklov z čias 1. Československej republiky, dozviete sa zaujímavé príbehy zo sabinovského korza, kde sa okrem iného nakrúcal aj slávny oscarový film Jána Kadára a Elmara Klosa Obchod na korze. Pre deti budú prichystané netradičné hry z čias 1. ČSR a na svoje si prídu aj novodobí cyklisti, ktorým organizátori predstavia novinky vo výrobe dnešných bicyklov.

Podujatia sa môžu zúčastniť všetci majitelia starých bicyklov, ktorí sa zaregistrujú na stránke www.creativeast.sk do 26. augusta 2018. Každý registrovaný návštevník získa malé občerstvenie a darček. Poslední účastníci sa môžu zaregistrovať ešte na mieste v deň podujatia od 13:00 do 14:00 hodiny na námestí v sabinovskom parku.

Kontakt na organizátorov: Róbert Vico, creativeast.sb@gmail.com, 0915 925 646

Autor: (ts-msu sabinov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.04.2016
Slováci recyklujú málo, zmeniť to má nový vzdelávací projekt
Slováci často nevedia, ako zužitkovať odpady či doceniť druhotné suroviny.
viac
17.06.2016
Centrum Banskej Štiavnice rozžiari festival Illumination
Historické centrum mesta sa v sobotu (18. 6.) v noci celé rozžiari vďaka multimediálnemu festivalu svetla Illumination - Banská Štiavnica.
viac
04.10.2017
Aktivisti napadli na súde verdikt MŽP SR v kauze križovatky Triblavina
Občianske združenie (OZ) Triblavina napadlo na Krajskom súde v Bratislave rozhodnutie Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR, ktoré potvrdilo, že nie je potrebné posudzovať vplyv zmeny križovatky Triblavina na životné prostredie.
viac
11.09.2018
Deň obcí pravnianskej doliny ponúkne folklór i miestne jedlá
Kultúrny program, ale i miestne špeciality čakajú na návštevníkov na Dni obcí pravnianskej doliny. Šiesty ročník podujatia zavíta na námestie do Nitrianskeho Pravna (okres Prievidza) 15. septembra, informovala projektová manažérka občianskeho združenia Hornonitrie Radka Kulaviaková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %