Nedeľa 16.06.2019
Dnes má meniny 
Blanka, Bianka
°C
13.06.2016 01:40

Deň detí v Kapušanoch s vláčikom z Maďarska


Vláčik bol vyťažený na sto percent, jazdu po celej obci absolvoval šesťkrát.


V súťaži Kapušany majú talent, ktorá sa konala v miestnom amfiteátri, si deti zmerali svoje schopnosti v speve, tanci a kategórii mix.


Mimoriadny zážitok čakal na kapušianske deti v sobotu 28. mája. V Parku svätých Cyrila a Metoda obec pre ne pripravila celodenný program so zábavnými atrakciami, animačnými úlohami, minijarmokom ručných prác a rímskymi legionármi v podaní skupiny šarišských šermiarov SARUS. Deti do parku privážal rozprávkový vláčik z maďarskej partnerskej obce Boldogköváralja. Jazda na vláčiku vyvolávala úsmevy a radosť nielen detí, ale aj rodičov, ktorí ich sprevádzali. Okoloidúci im mávali na šťastnú cestu.

 

 

Popoludní návštevníci povzbudzovali talenty v miestnom amfiteátri v súťaži Kapušany majú talent. Svoje danosti si zmerali v speve, tanci a v tretej kategórii – mix. Porota hodnotila aj kvalitu prípravy. Každý súťažiaci získal tričko s logom súťaže a voľnú vstupenku na zábavnú atrakciu podľa výberu. Víťazi boli odmenení cenami podporujúcimi aktívne využívanie voľného času a dostalo sa im cti zapáliť májovú vatru pod dozorom dobrovoľného hasičského zboru. Tento deň patril deťom tak, ako sa patrí. Veríme, že do tretieho ročníka súťaže sa nám prihlási ešte viac talentov a porota bude mať ťažké rozhodovanie.

 

Autor: (ocu)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2016
Staromestské slávnosti v Žiline opäť ponúknu pestrý program
Mesto Žilina pozýva na XXII. ročník Staromestských slávností, ktoré sa budú konať 26. - 28. mája.
viac
29.05.2018
Zámok Vígľaš pripravil rozprávkový Deň detí
Blíži sa 1. jún a s ním aj sviatok našich najmenších. Zámocký hotel The Grand Vígľaš pri tejto príležitosti pripravil na nedeľu 3. 6. bohatý program pre celú rodinu.
viac
25.05.2019
Skanzen patrí deťom
V nedeľu 2. júna 2019 Kysucké múzeum v Čadci, Žilinský samosprávny kraj, Štátne lesy SR štátny podnik - odštepný závod v Čadci, pripravili pre deti deň plný zábavy, hier a radosti, spojený s kultúrnym programom.
viac
10.06.2019
Trojica podujatí prilákala tisíce návštevníkov
Deň detí, Malacká šošovica a Malacký piknik ovládli 1. jún v Malackách. Pestrý program a letné počasie prilákalo do Zámockého parku tisíce návštevníkov z mesta i okolia. Spojenie troch skvelých podujatí, ktoré je výsledkom spolupráce viacerých mestských organizácií, sa ukázalo ako výborný nápad.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.19 %