Štvrtok 17.01.2019
Dnes má meniny 
Nataša
0°C Bratislava
05.04.2018 10:57

Deň narcisov aj tento rok v žilinskej nemocnici


Plagát - Deň narcisov


Už budúci piatok 13. apríla sa zapojí do Dňa narcisov aj Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina.


 Podporiť verejnoprospešnú zbierku Ligy proti rakovine budú môcť návštevníci pred vstupom do areálu a rovnako v hlavnej budove polikliniky, kde umiestnia dobrovoľníci na prízemí pri informátoroch pokladničku s označením dátumu Dňa narcisov 13. apríl 2018. „Minulý rok sme zo zbierky získali 1.980 eur, ktoré sme použili na nákup piatich nových prenosných infúznych púmp. Vďaka tejto pomoci sa výrazne zvýšil komfort onkologických pacientov nášho oddelenia, ktorí sa tak môžu počas podávania chemoterapie voľne pohybovať, a zároveň je to prínos pre zdravotníkov, keďže pumpy zabezpečujú presné a kontinuálne podávanie chemoterapie,“ priblížila primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Dagmar Sudeková.

O financie z verejnej zbierky sa žilinská nemocnica uchádza aj tento rok. Ak Liga proti rakovine schváli podaný projekt, na oddelenie pribudnú nové invalidné vozíky. „Staráme sa o viac ako 4000 onkologických pacientov, ktorým chceme poskytovať čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť. Neustále sa snažíme zlepšovať podmienky i prostredie, aby sme im pomohli prekonať náročnú liečbu, ktorou prechádzajú. Každá takáto finančná pomoc nám umožňuje získať nové vybavenie či pomôcky, preto dúfame, že do zbierky sa rozhodne prispieť čo najviac darcov a podporia tak dobrú vec,“ dodala D. Sudeková.

Podľa slov vedúcej sestry žilinského oddelenia klinickej a radiačnej onkológie a zároveň členky Ligy proti rakoviny v pobočke Žilina Jany Ďurajkovej budú žlté narcisy rozdávať dobrovoľníci oblečení v tričkách s logom Ligy proti rakovine a identifikačným číslom. „Ďakujeme všetkým, ktorí každoročne prispievajú na zbierku Dňa narcisov a veríme, že i tento rok sa nájde mnoho ľudí, ktorí sa rozhodnú takýmto spôsobom pomôcť onkologickým pacientom a ich rodinám nielen v Žiline, ale na celom Slovensku,“ uviedla J. Ďurajková.

Autor: Lenka Záteková, hovorkyňa FNsP Žilina


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2016
Staromestské slávnosti v Žiline opäť ponúknu pestrý program
Mesto Žilina pozýva na XXII. ročník Staromestských slávností, ktoré sa budú konať 26. - 28. mája.
viac
04.08.2016
Festival partnerských miest Žiliny – Deň európskej kultúry 2016
Mesto Žilina pozýva na Deň európskej kultúry 2016, ktorý sa uskutoční v piatok 5. augusta 2016 od 14:30 hod. na Mariánskom námestí.
viac
04.10.2017
Primátorský deň v Žiline bude plný kultúry, otvorených dverí aj diskusie
V piatok 6. októbra sa žilinská samospráva ešte viac sprístupní verejnosti. Mesto Žilina pozýva občanov všetkých generácií na Primátorský deň, ktorý ponúkne bohatý program.
viac
04.08.2018
Stredoveký deň nás opäť zavedie do minulosti
Historické Mariánske námestie v Žiline sa už po jedenásty raz premení na dejisko originálneho a obľúbeného podujatia s názvom Stredoveký deň, ktorý je už neodmysliteľnou súčasťou Žilinského kultúrneho leta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.60 %