Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
15.07.2016 07:59

Devín bude v sobotu ríbezľový


Pozvánka


Na sobotňajšom podujatí sa bude prezentovať samotná ríbezľa ako aj rôzne výrobky z tohto ovocia.


Devínsky "ríbezlák" je už roky vyhláseným dezertným vínom nielen medzi domácimi, ale aj medzi zahraničnými turistami. Cieľom podujatia je nielen spropagovať samotné ovocie, ale aj dlhoročnú tradíciu výroby ríbezľového vína.

Ríbezľový Devín sa bude konať v sobotu 16. júla od 10. do 22. hodiny pod hradom Devín a okrem ríbezľových vín bude na predaj aj samotné ovocie, džemy, sirupy, koláče a iné ríbezľové dobroty.

Kultúrny program bude ladený do retro štýlu. Chýbať nebudú akcie pre deti, divadlo pre najmenších i dospelých alebo rôzne sprievodné podujatia, ako bazár starožitností, farmárske trhy lokálnych výrobkov, piknik. Chystá sa tiež zraz historických cyklistov zo Slovenska i zahraničia.

Gastronomickú a kultúrnu ponuku tohto podujatia bude s ponukou svojho stánku dopĺňať aj Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, ktorá je partnerom podujatia.

 

 

Autor: (ts - brt)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2016
Začiatok novembra v bratislavskom regióne
Skrátený pracovný týždeň vystrieda blížiaci sa víkend nabitý podujatiami.
viac
25.11.2016
Prvý adventný víkend v regióne
Deň otvorených pivníc predstaví už po šestnásty raz vína z Malých Karpát, Vianočné trhy ovládnu námestia v Bratislave, Častej či v Senci.
viac
14.07.2017
Leto v bratislavskom regióne je v plnom prúde!
Aj tento víkend budú mať návštevníci bratislavského regiónu možnosť užiť si letnú pohodu v spojení s kultúrou na rôznych podujatiach.
viac
11.10.2017
Trnavský rínek ponúkne pestrú paletu slovenských výrobkov
Po krásnom horúcom lete sa môžeme tešiť na farebný jesenný Trnavský rínek. Uskutoční sa v sobotu 14. októbra od 9. do 17. hodiny v najkrajšej časti Trnavy – na Kapitulskej ulici a Námestí sv. Mikuláša.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %