Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
25.04.2019 04:45

Dobrovoľníci budú čistiť brehy Liptovskej Mary


Ilustračná snímka, zdroj: Tanap.sk


Brehy Liptovskej Mary vyčistia v piatok 26. apríla desiatky dobrovoľníkov. Do piateho environmentálneho dňa, ktorý pripravuje Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov, sa zapoja žiaci z troch liptovskomikulášskych škôl.


„Liptov prechádza zo zimy do leta a chceme vydať do sveta správu, že sa pripravujeme na letnú sezónu. S ňou súvisí aj vyčistenie regiónu, aby sa nám postupne čoraz viac zazelenal," povedala manažérka OOCR Región Liptov Katarína Šarafínová.       

Žiaci dostanú zelené tričká, aby boli počas práce viditeľní. „Zároveň im zostane pamiatka, že pomohli našej prírode. S partnermi zabezpečíme pracovné rukavice, vrecia, aj odvoz a uloženie odpadu. Správa Tatranského národného parku zabezpečí stráž prírody, ktorá bude na jednotlivých zberných miestach koordinovať zber," priblížila Šarafínová s tým, že na minulom ročníku podujatia vyzbierali zhruba 800 vriec odpadu.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2016
Región Gron motivuje ľudí k vyčisteniu prostredia originálnou súťažou
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Gron vymyslela originálny spôsob ako motivovať ľudí k vyčisteniu svojho okolia. Hlavný týždeň čistenia a brigád prebehne od 9. do 14. mája.
viac
18.03.2017
Z kanalizácie robia nezodpovední ľudia smetisko
Ľudia často z nevedomosti alebo nezodpovednosti vypúšťajú do verejnej kanalizácie aj odpadové vody, ktoré obsahujú to, čo tam nepatrí. Napríklad, splachujú zvyšky jedál, pričom tie môžu spôsobiť, že pritiahnu potkany a to nie je nič príjemné. Jedlo ale nie je jediné, čo do kanalizácie nepatrí.
viac
02.04.2019
Stovky detí budú na budúci týždeň čistiť mesto
Stovky detí zo zvolenských základných a stredných škôl sa na budúci týždeň zapoja do spoločnej očisty mesta od odpadu. Aktivita je súčasťou kampane za krajšie mesto a čistejšiu prírodu Spolu vyzbierame viac 2019, konanej pri príležitosti Dňa Zeme.
viac
26.04.2019
Liptov sa pripravuje na leto - deti vyčistili brehy Liptovskej Mary
Liptov je opäť o niečo čistejší. Na piatom environmentálnom dni na Liptove viac ako 250 dobrovoľníkov vyčistilo brehy Liptovskej Mary. Väčšinu z nich tvorili školáci vo veku 12 až 15 rokov. Dokopy sa podarilo vyzbierať až 350 vriec odpadu rôzneho charakteru.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %