Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
11.03.2016 09:00

Dôdchodcovia môžu použiť seniorkarty v desiatkach prevádzok v Považskej Bystrici


Seniori dostanú zľavy takmer 40 prevádzkach v Považskej Bystrici. (Foto: tasr)


Zľavy v takmer 40 rôznych prevádzkach v Považskej Bystrici môžu využívať vďaka novým kartám považskobystrickí seniori. V rámci pilotného projektu vydalo mesto 1000 seniorkariet pre občanov v dôchodkovom veku.


Ako TASR informovala hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková, v pilotnej fáze zabezpečila samospráva viac ako 1000 kariet, ktoré dostanú členovia denných centier mesta a iných spoločenských a záujmových združení. Ak sa karta osvedčí, chce ju radnica v budúcnosti zabezpečiť pre všetkých seniorov v meste. "Seniorkarta je určená seniorom žijúcim v našom meste a prináša ucelený systém zliav, ktoré si môžu uplatniť napríklad pri návšteve kultúrnych, športových alebo spoločenských podujatí, ale ponúka aj zľavy z ďalších oblastí akými sú napríklad zdravie, stravovanie, nákupy a služby.

S kartou získajú seniori zľavy u partnerov projektu, ich zoznam nájdu v informačnej brožúre, ktorú dostanú spolu s kartou," priblížila Kováčiková s tým, že v Považskej Bystrici žije momentálne okolo 6500 obyvateľov nad 62 rokov. Na jednu seniorkartu vynaložila radnica sumu deväť eur. Súčasťou karty, ktorá má jedinečný kód, je podľa hovorkyne jednoduchý formulár, ktorý každý držiteľ karty vyplní a odovzdá úradu. Údaje slúžia na evidenciu v elektronickom systéme, ale najmä na vyhodnotenie efektívnosti použitia karty, frekvencie použitia, ktoré typy obchodov alebo služieb občania najviac využívajú a podobne. "Na základe takto získaných údajov po pilotnej fáze projektu radnica rozhodne o pokračovaní, rozšírení alebo zastavení projektu," uzavrela Kováčiková s tým, že počet prevádzok poskytujúcich zľavy budú priebežne rozširovať.

Autor: (tasr, red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2019
Inteligentné mestá potrebujú inteligentné riešenia
Pozývame Vás na konferenciu SMART CITY, ktorá sa bude konať v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave dňa 24. septembra 2019.
viac
16.09.2019
Európsky týždeň mobility v Žiline prinesie množstvo aktivít a MHD zadarmo
Žilina sa aj v tomto roku zapája do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná od 16. do 22. septembra.
viac
18.09.2019
ZMOS zrealizovalo prieskum k obedom v školách
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici augusta zrealizovalo plošný prieskum zameraný na problematiku obedov na školách. Čísla odkrývajú realitu a do celej problematiky prinášajú viaceré dôležité súvislosti.
viac
18.09.2019
Vezmi si ma! Vyzývajú výrobcovia obyvateľov na boj s voľne pohodeným odpadom
Prieskum iniciovaný najväčšou organizáciou zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK zisťoval počas mesiacov júl a august, ako vnímajú situáciu s odpadmi slovenské mestá a obce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %