Sobota 20.07.2019
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
08.06.2017 11:10

Ekologickým činom roka sú hlohovské smeťozbery


Snímka zdroj: (soshlohovec.sk).


Ekologickým činom roka 2016 v Trnavskom kraji sa stal projekt Smeťozbery skupiny DOZOR Hlohovec - Dobrovoľný Občasný Zber Odpadkov Rukami.


Hlohovčania už niekoľko rokov pravidelne čistia lokality v meste, vlani pripravili 77 akcií, z toho 44 organizovaných smeťozberov a 25 skrášľovacích akcií. Nazbierali 400 veľkých vriec odpadu a deväť kontajnerov nadrozmerného odpadu. Zlikvidovali dve veľké skládky a štrnásť menších.       

Druhé miesto patrí projektu Základnej školy Dolné Orešany s názvom Revitalizácia vodného toku v blízkosti školy, tretie miesto komisia udelila dvom projektom - Život živej planéty Rodičovského združenia pri materskej škole Jesenčatá v Seredi a Vychovajme novú zelenú generáciu Obchodnej akadémie vo Veľkom Mederi. Informoval o tom Trnavský samosprávny kraj (TTSK) na svojej webovej stránke.       

Súťaž vyhlasuje TTSK už sedem rokov pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia. Prihlásiť sa do nej môžu jednotlivci, kolektívy škôl, samosprávy a záujmové združenia. TTSK aktivitou deklaruje svoj záujem o zachovanie kvalitného životného prostredia vo svojom regióne cez podporu projektov na budovanie environmentálneho povedomia verejnosti a na podporu zachovania biodiverzity.      

Do nového ročníka bude možné prihlásiť projekty do konca tohto roka. Za ekologický čin sú považované aktivity ako výsadba zelene, záchrana alebo dokumentácia cenného biotopu, využitie obnoviteľných zdrojov energie, práca s mládežou v oblasti ochrany a tvorby životného prostredia, organizovanie súťaží s environmentálnou tematikou či dokumentácia a likvidácia neriadených skládok odpadov v katastroch obcí, zavedenie separovaného zberu na školách. Najlepšie projekty sú morálne a finančne odmenené. Kritériami pri hodnotení sú dopad aktivity pre životné prostredie, jej výchovný a osvetový efekt, počet zapojených účastníkov projektu a zabezpečenie udržateľnosti realizovanej činnosti.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.11.2016
Cenu Slovenskej republiky za krajinu udelili mestu Hriňová
Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) udelilo 9. novembra 2016, v priestoroch historickej Radnice mesta Banská Bystrica, Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2016 mestu Hriňová za projekt „Hriňovské lazy – krajina hodnôt“.
viac
08.06.2018
Ekologickým činom roka je projekt mestskej polície v Seredi
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyhlásil výsledky 6. ročníka súťaže o Ekologický čin roka. Víťazom sa stal projekt Mestskej polície v Seredi s názvom Myslíme logicky – žijeme ekologicky.
viac
07.01.2019
Ekologický čin roka v Trnavskom kraji možno prihlásiť do konca februára
Aktivity na budovanie environmentálneho povedomia verejnosti a na podporu zachovania biodiverzity podporuje Trnavský samosprávny kraj (TTSK) súťažou Ekologický čin roka. Aj za rok 2018 možno prihlásiť projekty, ktoré majú podiel na skvalitňovaní životného prostredia. Uzávierka je 28. februára.
viac
08.06.2019
Župa ocenila Ekologický čin roka 2018
Trnavská župa vyhlásila pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia výsledky 8. ročníka súťaže Ekologický čin roka 2018.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.06 %