Streda 18.09.2019
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
04.12.2018 05:50

Gelnica pripravila počas adventu a sviatkov viacero podujatí


Ilustračná snímka


Počas adventného aj silvestrovského obdobia pripravilo mesto Gelnica pre obyvateľov viacero podujatí. Okrem zapaľovania sviečok na adventnom venci nebudú chýbať Mikuláš, vianočný koncert či športové podujatia. Pre TASR to povedal primátor Gelnice Dušan Tomaško.


Mikuláš príde na ľad Zimného štadióna Petra Bindasa v Gelnici v stredu (5.12.) o 16.30 h. Najbližší piatok (7.12.) organizuje základná umelecká škola 1. vianočný koncert Koleda Koledička. "V piatok 14. decembra sa uskutoční vianočný trh na Hlavnej ulici, program sa začne o štvrtej popoludní. Okrem domácich speváckych skupín Špicibľan a Gelničanka a detí z našich škôl sa na ňom predstaví aj Tomáš Bezdeda," spresnil vedúci oddelenia kultúry, športu a voľného času Mestského úradu v Gelnici Milo Janáč.

Okrem občerstvenia bude na vianočnom trhu aj primátorský punč, pôjde o zbierku na detské ihrisko. "O deň neskôr sa o 16.00 h uskutoční v evanjelickom kostole program Slovenské Vianoce s Božidarou Turzonovovou, v ktorom zaznie vianočná poézia našich klasikov, ako aj vianočné piesne v podaní mužského speváckeho zboru Danubius Octet Singers pod vedením dirigenta Daniela Simandla," dodal.       

Pred baníckym múzeom je aj adventný veniec, ktorý má priemer približne štyri metre, je vyrobený zo živej čačiny z jedle a je dozdobený vianočnými ozdobami a kahancami so sviecami. Uprostred je vyrezávaný drevený anjel z dielne rezbára Pavla Kinského. Počas prvej adventnej nedele (2.12.) prišlo na zapálenie sviece približne 100 ľudí. S duchovným slovom vystúpili rímskokatolícky dekan Dušan Lukáč aj gréckokatolícky farár - otec Adam Mackovjak.      

"Druhú sviečku zapáli kaplánka evanjelickej cirkvi augsburského vyznania, tretiu predstaviteľ pravoslávnej cirkvi, čím budeme mať zastúpené všetky cirkvi, ktoré v Gelnici aktuálne máme. Štvrtú sviečku zapálime všetci spolu," povedal pre TASR primátor s tým, že na námestí pribudne aj betlehem s drevenými sochami.       

"Dňa 19. decembra príde do Košíc známy vysvietený kamión a po športovej stránke nás čaká predvianočný futsalový turnaj o Pohár primátora, ktorý bude 22. decembra. Následne je na 29. 12. naplánovaný silvestrovský turnaj v šípkach o Pohár primátora a na 30. 12. pripravujeme prvý ročník silvestrovského futbalového zápasu, hrať sa bude aj na polmetrovom snehu tak, ako hrá v Prahe Sparta proti Slavii. Zavoláme všetkých - od predprípravky, prípravky, žiakov, dorastencov, dospelých aj dôchodcov. Počas 5. januára sa uskutoční trojkráľový turnaj v stolnom tenise," uzavrel Tomaško.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.09.2016
Vo svidníckych školských jedálňach jedia deti iba slovenskú hydinu
Vo svidníckych materských a základných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta nakupujú hydinové mäso výlučne zo slovenského chovu. Rozhodli sa tak napriek tomu, že poľský trh majú veľmi blízko.
viac
04.06.2018
Gelnica pripravila v júni viaceré podujatia pre deti i dospelých
Prvá polovica júna v Gelnici patrí deťom, kultúre aj histórii. Mesto pripravilo podujatia pre deti i dospelých. Prvým bol druhý ročník Jašiády, ktorý sa konal v sobotu na miestnom futbalovom štadióne a bol venovaný deťom pri príležitosti ich medzinárodného sviatku.
viac
26.12.2018
Aj v Turovej to žilo adventom a Vianocami
Druhú adventnú nedeľu zavítal aj do Turovej Mikuláš. Privítali ho pri rozsvietenom vianočnom stromčeku pred obecným úradom. Prišiel s anjelom i čertom a v noši priniesol deťom darčeky.
viac
10.03.2019
Gelnica získala na viacero podujatí dotácie z Fondu na podporu umenia
Viacero podujatí, ktoré sa v Gelnici budú tento rok konať, podporil Fond na podporu umenia (FPU). Ako pre TASR povedal vedúci oddelenia kultúry, športu a voľného času Mestského úradu Gelnica Milo Janáč, mesto každoročne organizuje desiatky rôznych podujatí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %