Štvrtok 18.07.2019
Dnes má meniny 
Kamila
°C
08.01.2019 05:10

Horehronie žije šampionátom v biatlone, poslanci budú rokovať v Osrblí


Ilustračná snímka (msú)


V Aréne Brezno sa v utorok stretli mladé slovenské nádeje biatlonu a viac ako 200 žiakom základných a stredných škôl ukázali umenie tohto športu, ktorý vďaka úspechom našich reprezentantov zviditeľňuje Slovensko ďaleko v zahraničí.


Svoju mušku si mali šancu vyskúšať streľbou z laserových zbraní na biatlonový terč a vytrvalosť na bežeckom trenažéri. TASR o tom informoval tím z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.       

Zároveň informoval o odštartovaní kampane pred Majstrovstvami sveta juniorov a mládeže v biatlone v Osrblí, a to aj za účasti poslancov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorí tam budú mať 10. januára prvé novoročné zasadnutie, členov Slovenského biatlonového zväzu a juniorskej reprezentácie. Šampionát sa začína 25. januára.       

Do areálu v Osrblí sa opäť vracia svetový biatlon, mladé vychádzajúce talenty z celého sveta predvedú svoje najlepšie výkony a zabojujú o titul majstra sveta.       

"Juniorské slovenské nádeje v Aréne Brezno predviedli svoje umenie a tým ukázali, že na Slovensku máme kvalitnú základňu a taktiež dobré podmienky pre svetovú úroveň v biatlone, čoho dôkazom sú výsledky ambasádorov majstrovstiev A. Kuzminovej a P. Hurajta. Parádne výsledky dosahujú sestry Fialkové, ktoré pochádzajú priamo z Horehronia," zdôraznila horehronská OOCR.       

Povzbudiť mladé talenty pred majstrovstvami prišiel v utorok do Brezna aj predseda BBSK Ján Lunter.       

"Sme veľmi radi, že kraj finančne pomohol a aj vďaka nákupu snežných diel sa v Osrblí budeme môcť opäť tešiť svetovému podujatiu," konštatoval.       

"Mesto Brezno sa tiež zapojilo do diania a prípravy majstrovstiev sveta juniorov a mládeže. Dnešným dňom začína v synagóge výstava biatlonu s názvom Slovenský biatlon v stopách času, ktorá bude trvať až do konca šampionátu. Naše námestie bude dejiskom otváracieho ceremoniálu, ktorý sa uskutoční 26. januára," dodal brezniansky primátor Tomáš Abel.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2016
Bez vybudovania cestných komunikácií je rozvoj regiónu nemysliteľný
V Michalovej sa 16. marca konal snem Regionálneho združenia miest a obcí Horehronia a Stredného Rudohoria. Na sneme sa zúčastnili primátor mesta Brezno a 24 starostov a starostiek okresu Brezno.
viac
13.02.2017
Banská Bystrica na Valentína ožije biatlonom
Slovenský zväz biatlonu v spolupráci s Banskou Bystricou - Európskym mestom športu 2017 a Laserovepusky.sk prináša unikátnu príležitosť vyskúšať si biatlon na vlastnej koži.
viac
05.01.2019
Z Brezna bude jazdiť historický vlak do Slovenského raja i na Zbojská
Projekt premávky historického vlaku, ktorý bude z Brezna jazdiť do dvoch turistických lokalít, je jedným z aktuálnych zámerov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na tohtoročnú letnú sezónu.
viac
29.01.2019
Horehronie žije Majstrovstvami sveta juniorov a mládeže v biatlone
Národné biatlonové centrum teraz patrí športovcom zo 42 krajín spolu so svojimi tímami a ich fan klubmi. Nechýbajú však ani návštevníci z blízkeho či vzdialenejšieho okolia, ktorých do Osrblia prilákala aj biatlonová FANZÓNA.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.09 %