Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
6°C Bratislava
08.01.2019 05:10

Horehronie žije šampionátom v biatlone, poslanci budú rokovať v Osrblí


Ilustračná snímka (msú)


V Aréne Brezno sa v utorok stretli mladé slovenské nádeje biatlonu a viac ako 200 žiakom základných a stredných škôl ukázali umenie tohto športu, ktorý vďaka úspechom našich reprezentantov zviditeľňuje Slovensko ďaleko v zahraničí.


Svoju mušku si mali šancu vyskúšať streľbou z laserových zbraní na biatlonový terč a vytrvalosť na bežeckom trenažéri. TASR o tom informoval tím z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.       

Zároveň informoval o odštartovaní kampane pred Majstrovstvami sveta juniorov a mládeže v biatlone v Osrblí, a to aj za účasti poslancov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorí tam budú mať 10. januára prvé novoročné zasadnutie, členov Slovenského biatlonového zväzu a juniorskej reprezentácie. Šampionát sa začína 25. januára.       

Do areálu v Osrblí sa opäť vracia svetový biatlon, mladé vychádzajúce talenty z celého sveta predvedú svoje najlepšie výkony a zabojujú o titul majstra sveta.       

"Juniorské slovenské nádeje v Aréne Brezno predviedli svoje umenie a tým ukázali, že na Slovensku máme kvalitnú základňu a taktiež dobré podmienky pre svetovú úroveň v biatlone, čoho dôkazom sú výsledky ambasádorov majstrovstiev A. Kuzminovej a P. Hurajta. Parádne výsledky dosahujú sestry Fialkové, ktoré pochádzajú priamo z Horehronia," zdôraznila horehronská OOCR.       

Povzbudiť mladé talenty pred majstrovstvami prišiel v utorok do Brezna aj predseda BBSK Ján Lunter.       

"Sme veľmi radi, že kraj finančne pomohol a aj vďaka nákupu snežných diel sa v Osrblí budeme môcť opäť tešiť svetovému podujatiu," konštatoval.       

"Mesto Brezno sa tiež zapojilo do diania a prípravy majstrovstiev sveta juniorov a mládeže. Dnešným dňom začína v synagóge výstava biatlonu s názvom Slovenský biatlon v stopách času, ktorá bude trvať až do konca šampionátu. Naše námestie bude dejiskom otváracieho ceremoniálu, ktorý sa uskutoční 26. januára," dodal brezniansky primátor Tomáš Abel.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.04.2016
Bez vybudovania cestných komunikácií je rozvoj regiónu nemysliteľný
V Michalovej sa 16. marca konal snem Regionálneho združenia miest a obcí Horehronia a Stredného Rudohoria. Na sneme sa zúčastnili primátor mesta Brezno a 24 starostov a starostiek okresu Brezno.
viac
13.02.2017
Banská Bystrica na Valentína ožije biatlonom
Slovenský zväz biatlonu v spolupráci s Banskou Bystricou - Európskym mestom športu 2017 a Laserovepusky.sk prináša unikátnu príležitosť vyskúšať si biatlon na vlastnej koži.
viac
13.02.2018
Nové kontajnerové stojiská majú zamknuté, legislatíva nepustí
Vlani sa breznianskej samospráve podarilo dokončiť desať uzamykateľných oplotených objektov určených na umiestnenie kontajnerov, ktoré majú zamedziť znečisťovaniu okolia asociálnymi živlami a prispieť k dôkladnejšej separácii domového odpadu. Na kľúče od nich si však obyvatelia musia ešte počkať.
viac
05.01.2019
Z Brezna bude jazdiť historický vlak do Slovenského raja i na Zbojská
Projekt premávky historického vlaku, ktorý bude z Brezna jazdiť do dvoch turistických lokalít, je jedným z aktuálnych zámerov Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) na tohtoročnú letnú sezónu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %