Pondelok 23.07.2018
Dnes má meniny 
Oľga
20°C Bratislava
11.08.2017 09:26

Ilešháziovské panské hody


Plagát -pozvánka


Dubnický kaštieľ aj s priľahlým parkom ožijú dobovými postavami z čias samotného Štefana Ilešháziho.


Do Dubnice nad Váhom sa vrátilo podujatie, ktoré sa v minulosti tešilo veľkej obľube u malých i veľkých. Historické podujatie s bohatým programom prinesie dobový sprievod mestom zavŕšený slávnostným privítaním šľachtica Štefana Ilešháziho na nádvorí Dubnického kaštieľa. Toto historické miesto bude počas celého dňa žiť dobovou hudbou a tanečníkmi, divadelnými predstaveniami, sokoliarskými vystúpeniami či lukostreleckými turnajmi. V Parku Jána Baltazára Magina nájdete stanový tábor aj ukážky dobývania slameného hradu. Nebude chýbať vozenie na koči, hry pre deti, maľovanie na tvár i dobová kuchyňa s ochutnávkou jedál pripravovaných podľa receptov zo 16. storočia. Súčasťou dobového menu bude aj Ilešháziovská šútelica, ktorú dal presne pred 200 rokmi Ilešházi v čase hladomoru uvariť pre Dubničanov. Podujatie zavŕši slávnostný galaprogram ukončený veľkolepou ohňovou šou. Bližšie informácie o podujatí nájdete na web stránke: 

http://www.kastiel.dubnica.eu/event/170013/ileshaziovske-panske-hody

Autor: (kd)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2016
Račianske hody sa konajú už tento víkend vo vynovenom amfiteátri
Už najbližšiu sobotu a nedeľu sa v bratislavskej Rači konajú tradičné hodové slávnosti.
viac
26.05.2016
Slávnostné otvorenie NKP Juhovýchodný bastión Holíčskeho zámku
Slávnostné otvorenie Juhovýchodného bastiónového opevnenia, ktorého rekonštrukcia bola podporená z projektu Chránime kultúrne dedičstvo pre budúce generácie a z prostriedkov Finančného mechanizmu EHP a spolufinancovaná zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.
viac
19.12.2016
Bývalí nezamestnaní vyrábajú úžitkové predmety z odpadového dreva
Drevené stolčeky a debničky na náradie vyrábajú z odpadového dreva bývalí nezamestnaní, ktorí počas tohto roka pracovali na údržbe a záchranných prácach v coburgovskom kaštieli v Jelšave v Revúckom okrese.
viac
05.09.2017
Grotta s vyhliadkovou vežou patrí ku skvostom Považia
Turistickou zaujímavosťou v okolí Trenčianskych Teplíc, za ktorou sa určite oplatí vycestovať je Dubnická grotta s vyhliadkovou vežou. Je jedinečným architektonickým skvostom, ktorý sa nachádza na území Parku J. B. Magina pri Dubnickom kaštieli.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.53 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.34 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.13 %