Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
24.03.2016 06:00

Jarné upratovanie – ako bude prebiehať v mestských častiach Bratislavy?


Mestá a obce čaká jarné upratovanie. (Foto: Pixabay.com)


S jarou prichádza aj čas zveľaďovania. Životné prostredie si zaslúži odbremenenie od odpadkov a predmetov, ktoré sú nežiaduce. Práve na jar sa v mnohých mestách organizuje veľké jarné upratovanie, do ktorého sa zapája množstvo ľudí.


Výnimkou nebývajú ani verejné brigády. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) v novembri 2015 realizovalo prieskum, ktorý poukázal na to, že 65,8 % samospráv pomáha pri organizovaní verejných brigád, pričom 49, 8 % z týchto brigád sa organizuje práve v jarnom období.

Čo v prípade, ak sa potrebujeme zbaviť starého nábytku, nepotrebných predmetov alebo sa chceme zapojiť do verejnej brigády? Kde je možné takýto odpad odovzdať? Poslúžia nám k tomu veľkoobjemové kontajnery. „Obce majú povinnosť zabezpečiť najmenej dvakrát do roka zber a prepravu objemných odpadov na účely ich zhodnotenia alebo zneškodnenia. To sa však nevzťahuje na obec, ktorá má menej ako 5 000 obyvateľov a na jej území je zriadený zberný dvor.

Takéto kontajnery mestá a obce pristavujú do obývaných lokalít najmä období jarného upratovania,“ informovala Silvia Nosálová, riaditeľka pre komunikáciu a marketing spoločnosti ENVI – PAK. Je však už na samotnom meste alebo obci, akým spôsobom tento zber zabezpečí. ,,Jarné upratovanie a pristavenie kontajnerov v jednotlivých lokalitách je pravidelnou akciou, ktorú organizuje mestská časť Staré Mesto,” povedala nám Nora Gubková z kancelárie starostu mestskej časti Bratislava – Staré Mesto.

Prinášame vám prehľad jarného upratovania v mestských častiach Bratislavy a termíny rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov.

DEVÍN

16. apríla 2016 sa bude organizovať podujatie Vyčistime spolu Devín! (Veľké jarné upratovanie v Devíne).

STARÉ MESTO

stare-mesto_QCgFJ_1458839101.jpg

NOVÉ MESTO

RUŽINOV

VRAKUŇA

ZÁHORSKÁ BYSTRICA

Autor: (SZ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.03.2017
Za jarné upratovanie môžu Handlovčania vyhrať zeleň
Handlovská samospráva pripravuje jarné upratovanie mesta pod názvom V Handlovej kvitnú kvety, nie smeti. Za najaktívnejší prístup pri čistení verejných priestranstiev, ktoré sa bude konať od 1. do 13. apríla, obyvateľov i odmení, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.
viac
18.03.2018
Do upratovania brehov Dunaja sa tento rok zapojí aj Devín
Do každoročného jarného upratovania brehov Dunaja sa tento rok po prvý raz zapojí aj mestská časť Devín. Asociácia bratislavských vodáckych klubov (ABVK), ktorá upratovanie organizuje, by však ocenila, ak by sa raz do upratovania zapojili všetky mestské časti, cez ktoré Dunaj preteká.
viac
14.07.2018
J.Krúpa:To, že má Bratislava 17 mestských častí, má svoju históriu i racionalitu
V reakcii na analýzu Inštitútu finančnej politiky Ministerstva financií SR upozorňujúcej na možnosti zefektívnenia samosprávy na území Bratislavy to uviedol predseda Regionálneho združenia mestských častí hlavného mesta SR Bratislavy (RZ MČ BA) Jozef Krúpa.
viac
16.12.2018
Príspevok na bezplatné WiFi chcú samosprávy využiť s čo najväčším efektom
Príspevok Európskej komisie (EK) vo výške 15 000 eur na bezplatné WiFi v obciach využijú úspešné samosprávy v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) na zabezpečenie signálu predovšetkým v centrálnej zóne či na miestach, kde sa pohybuje najviac ľudí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %