Nedeľa 22.09.2019
Dnes má meniny 
Móric
°C
08.08.2017 02:44

Kežmarok chce do dvoch rokov vybudovať nové hokejbalové ihrisko


Ilustračná snímka: (hokejbal.sk).


Zvýšený záujem o hokejbal z radov detí aj dospelých motivoval mesto Kežmarok k zámeru postaviť nové ihrisko. Po výstavbe letného kúpaliska a plánovanej obnove torza zimného štadióna, pôjde o tretiu väčšiu investíciu do kežmarského športu.


"Mesto Kežmarok má v zámere postaviť nové ihrisko v priestore, ktoré bude vyhovovať požiadavkám tréningov aj zápasov najvyššej hokejbalovej súťaže. Radnica už začala pracovať. Momentálne vyberáme vyhovujúce miesto na realizáciu," uviedol primátor Ján Ferenčák. Ako doplnil, verí, že výstavba bude mať hladký priebeh. "Odhadujeme investíciu na 300 000 eur. Pri súhlase všetkých zúčastnených strán, a to vrátane poslancov mestského zastupiteľstva, je predpoklad otvorenia športoviska do dvoch rokov," doplnil Ferenčák.      

Seniori MŠK Vippokerpro Kežmarok odohrajú extraligovú sezónu 2017/2018 v neďalekej Spišskej Belej. "Dohody ohľadom hokejbalu a extraligy sú na spoločnej komunikácii mesta Kežmarok, mesta Spišská Belá, MŠK Kežmarok a vedení hokejbalového klubu," uviedol prezident hokejbalového klubu Milan Glevaňák.

Hokejbalová mládež podľa Glevaňáka odohrá svoje extraligové turnaje pri Základnej škole Dr. D. Fischera v Kežmarku. "Tréningový proces mládeže aj seniorov bude tiež v domácom prostredí," povedal Glevaňák a dodal, že mantinely a potrebné technické vybavenie ihriska v Spišskej Belej podľa dohody zapožičia mesto Kežmarok.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2017
V areáli školy pribudne nové multifunkčné ihrisko
Podmienky na športovanie v areáli Základnej školy na Ulici Dobšinského v Prievidzi sa onedlho výrazne zlepšia. Firma zo Sučian, ktorá vzišla z verejnej súťaže a mesto Prievidza s ňou už podpísalo zmluvu o dielo, začala v týchto dňoch v blízkosti školy s výstavbou multifunkčného ihriska.
viac
03.01.2018
Do budovania a dopĺňania detských ihrísk investuje Lučenec 200 000 eur
Nové detské ihriská a herné prvky na už existujúcich ihriskách pribudnú počas tohto roka v Lučenci minimálne v štyroch až piatich lokalitách. Informovala o tom primátorka Alexandra Pivková s tým, že mesto na spomínaný účel vyčlenilo v tohtoročnom rozpočte 200 000 eur.
viac
08.03.2018
V Ubli otvorili zariadenie pre seniorov, zriadili pre nich aj klub
Zariadenie pre seniorov, ale aj klub pre starších ľudí fungujúci na dobrovoľnej báze. Aj toto sú novinky, ktorými chce prihraničná obec Ubľa v Sninskom okrese udržať obyvateľov v regióne.
viac
22.09.2018
V Senici vybudovali v školskom areáli hokejbalové ihrisko za viac ako 82-tis eur
Mesto Senica vybudovalo z vlastného rozpočtu hokejbalové ihrisko v areáli Základnej školy V. Paulínyho-Tótha. TASR informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %