Štvrtok 21.02.2019
Dnes má meniny 
Eleonóra
3°C Bratislava
27.06.2018 08:00

Komuniké z 18. rokovania Rady ZMOS


Pohľad do rokovacej sály. Snímka (r)


V poradí prvé rokovanie Rady ZMOS po májovom sneme sa uskutočnilo 26. júna 2018. Členovia Rady ZMOS sa venovali témam vyplývajúcim zo snemu, ale aj ďalším, ktoré sprevádzala účasť významných hostí.


Po otvorení rokovania predsedom ZMOS Michalom Sýkorom a voľbe návrhovej komisie ústredná riaditeľka kancelárie ZMOS Anna Labátová uviedla vyhodnotenie plnenia úloh z uznesení Rady ZMOS. Následne výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány informovali o aktuálnom legislatívnom procese. Po tomto bode bude nasledovalo vyhodnotenie 29. snemu ZMOS, ktoré predstavila ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Anna Labátová. Rozpracovanie záverov 29. snemu ZMOS členom rady predstavili výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány. Ten zároveň predložil informáciu o navrhovaných zmenách v systéme odmeňovania zamestnancov vo verejnej službe. Stanovisko ZMOS k návrhu kohéznej politiky a politiky regionálneho rozvoja pri príprave programového obdobia 2021-2027 uviedol výkonný podpredseda Milan Muška a za CKO generálna riaditeľka Denisa Žiláková.

Výkonný podpredseda Milan Muška tiež uviedol informáciu o stave implementácie a aktuálnych úlohách IROP. Za riadiaci orgán pre IROP sa rokovania k tomuto bodu zúčastní generálny riaditeľ Marek Mitošinka. Po informácii o spoločnom zasadnutí Predsedníctiev ZMOS a SMO ČR sa členovia Rady venovali ďalším téma.

Predseda Úradu pre verejné obstarávanie Miroslav Hlivák spolu s riaditeľom Inštitútu ÚVO Jaroslavom Lexom a s predsedom ZMOS Michalom Sýkorom vystúpili s informáciou o príprave novely zákona o verejnom obstarávaní č. 343/2015 Z. z.

Národný program rozvoja výchovy a vzdelávania z pohľadu miest a obcí predstavil výkonný podpredseda Jozef Turčány. Samospráva a nová legislatíva v oblasti ochrany osobných údajov – GDPR bola bodom ktorý predložil výkonný podpredseda Milan Muška. Po jeho prerokovaní bude nasledoval bod rôzne a záver rokovania.

V poradí 18. rokovanie Rady ZMOS sa uskutočnilo v Kongresovej sále hotela Partizán – Tále so začiatkom o 10.00 h.

Autor: Michal Kaliňák, hovorca a tajomník Rady expertov ZMOS


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.09.2017
V Tatrách začalo dvojdňové rokovanie Rady ZMOS
Rokovanie bude prebiehať 21. a 22. septembra v Kongresovej sále hotela Patria v Štrbskom Plese k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
22.09.2017
Komuniké zo 14. rokovania Rady ZMOS
Bratislava – 22. septembra 2017 – V poradí 14. rokovanie Rady ZMOS sa konalo 21. a 22. septembra 2017 k témam, ktoré sa v rôznych oblastiach dotýkajú činnosti miest a obcí.
viac
22.09.2017
Systém informatizácie by mal na celom Slovensku fungovať do piatich rokov
Princíp jedenkrát a dosť v oblasti informatizácie na úradoch by mal v súčasnosti platiť v Slovenskej republike už v 2100 mestách a obciach. V priebehu ďalších piatich rokov by to malo byť na území celého Slovenska. Uviedol to na tlačovej konferencii ZMOS výkonný podpredseda Milan Muška.
viac
24.07.2018
Michal Sýkora: ZMOS oceňuje ponuku ÚVO pre zaplavený región
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska oceňuje ponuku predsedu Úradu pre verejné obstarávanie zorganizovať krízové pracovné stretnutie pre verejných obstarávateľov zo zaplavených samospráv.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %