Piatok 23.03.2018
Dnes má meniny 
Adrián
7.1°C Bratislava
14.02.2018 12:27

Komuniké zo 16. rokovania Rady ZMOS


Pohľad do rokovacej sály. Snímka: (st)


Štrbské Pleso – 14. februára 2018 – Predseda Združenia miest a obcí Slovenska zvolal v poradí 16. zasadnutie Rady ZMOS, ktoré sa uskutočnilo 13. a 14. februára 2018 k nasledovnému programu.


Prvý rokovací deň po voľbe návrhovej komisie pokračoval prezentáciou produktov a služieb spoločnosti Asseco Central Europe, a. s., Bratislava na tému: „Smart city koncept“. Následne sa členovia rady venovali vyhodnoteniu plnenia úloh z uznesení, ktoré uviedla ústredná riaditeľka Kancelárie ZMOS Anna Labátová, a aktuálnym informáciám z legislatívneho procesu, ktoré predložili výkonní podpredsedovia Milan Muška a Jozef Turčány. Podpredseda Štefan Bieľak informoval o novelizácii zákona o obecnom zriadení. Milan Muška oboznámil členov rady s aktuálnym procesom prípravy nového stavebného zákona. Informáciu o aktuálnom stave v regionálnom školstve a informáciu o realizácii regulačných opatrení v zákone o hazarde uviedol Jozef Turčány. Národný potravinový katalóg Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a možnosti jeho využitia v podmienkach samosprávy predstavil generálny tajomník služobného úradu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jaroslav Regec. Výkonný poradca CEMR Boris Tonhauser prezentoval perspektívy a možnosti Európskej a medzinárodnej spolupráce miest a obcí. Pred ukončením prvého rokovacieho dňa boli členovia rady informovaní o nových službách spoločnosti Telekom, a. s. a nových službách spoločnosti KIA.

Druhý rokovací deň otvorila prezentácia produktov a služieb spoločnosti GreMi KLIMA, s. r. o., po ktorej Anna Labátová informovala o organizačnom zabezpečení 29. snemu ZMOS. Jozef Turčány predstavil aktuálny stav v odpadovom hospodárstve. K terajšej situácii ochrany a hospodárenia v lesoch vystúpil prezident Združenia obecných lesov Milan Dolňan. Informácie o stave implementácie projektov programu Európa pre občanov a schválení projektu DCOM+ vrátane predpokladaného postupu implementácie uviedol Milan Muška. Rovnako predložil návrh priorít miestnej územnej samosprávy na prípravu národnej „Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj.“ Predsedovia odborných sekcií Rady ZMOS informovali o činnosti odborných sekcií. Predposledným bodom rokovania bola prezentácia Športovej akadémie Mateja Tótha, po ktorej Jozef Turčány predstavil odpočet aktivít národného projektu Centrum sociálneho dialógu II.

 

 

 

 

Autor: Michal Kaliňák, hovorca a tajomník rady expertov


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.10.2017
Bratislava si dnes uctí obete Dunaja
Hlavné mesto si dnes pietnou spomienkou pripomenie tých, ktorí sa stali obeťami rieky Dunaj. Pietna spomienka sa uskutoční na nábreží Dunaja pri obchodnom centre Eurovea o 18. hodine.
viac
23.11.2017
Stropkovské dni medu označujú aj ako národný sviatok včelárstva
Mestečko na severovýchode sa v dňoch 24. a 25. novembra už po jedenástykrát stane centrom včelárstva na Slovensku. Obľúbené Dni medu sa v Stropkove konajú od roku 2007 a u laickej i odbornej verejnosti sa tešia veľkej obľube.
viac
04.12.2017
V rámci grantového programu Šariš ľuďom rozdelili 16 000 eur
Šesť neziskových organizácií uspelo v grantovom programe Šariš ľuďom, v rámci ktorého si rozdelia 16 000 eur. O finančnú podporu sa uchádzalo 20 žiadateľov.
viac
29.12.2017
Silvester v Michalovciach bude opäť bohatý na program
Posledný deň kalendárneho roka spestrí v Michalovciach niekoľko zaujímavých podujatí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.88 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.35 %