Štvrtok 21.02.2019
Dnes má meniny 
Eleonóra
3°C Bratislava
01.07.2018 03:54

Letné kino v Trebišove


Pozvánka


Po minuloročnom úspešnom projekte, kedy mestu Trebišov získalo grant z programu spoločnosti TESCO na zakúpenie projektora na premietanie filmov pod hviezdami, sa v aktuálnej sezóne vytvorí priestor na kvalitnú technickú i programovú štruktúru premietania vybraných filmov už od začiatku leta.


Mesto Trebišov pripravilo pre svojich občanov a návštevníkov mesta bohatú nádielku zo sveta kvalitnej filmovej produkcie, ktorá bude v tohoročnej sezóne ešte viac posilnená novým premietacím plátnom, obrazovkou a ozvučením.

Prvé večerné premietanie Letného kina je naplánované na prvú júlovú sobotu 7.7. so začiatkom o 21.00 h, kedy si diváci v amfiteátri pozrú rodinnú komédiu AJ DVAJA SÚ RODINA - silný príbeh o vzťahu otca a dcéry. Zrelý príklad toho, že život sa nikdy nepýta, či ste na jeho prekvapenia pripravení. Striedanie šťastných a smutnejších chvíľ vo filme pôsobí takmer ako metafora pre reálny život, ktorý žije každý z nás.

Do zrekonštruovaného amfiteátra mestského parku môžu Trebišovčania, ale i rekreanti a hostia z okolia prísť si vychutnať obľúbené filmové tituly pod holým nebom, a to každú sobotu počas mesiacov júl a august 2018

Trebišovské letné kino vracia do mesta to, čo tu malo kedysi veľkú popularitu. Návrat do niekdajších čias, kedy amfiteáter navštevovali stovky ľudí z Trebišova i okolitých obcí a využívali ho na časté trávenie voľných chvíľ, oživí u staršej generácie spomienky na svoju mladosť a súčasnej generácii prinesie možnosť spoznať neopakovateľnú atmosféru pri pozeraní filmu na deke pod hviezdami, či vytvoriť si napr. nové priateľstvá.

Bezplatné letné premietania filmov v amfiteátri mestského parku potrvá v stanovených dňoch až do vyvrcholenia najväčších mestských slávností – Dni mesta Trebišov (26 augusta).

 Zostáva už len sledovať program Letného kina, zbaliť si deky, repelenty, príp. mikinu, vziať priateľov a s dobrou náladou prísť na amfiteáter!

 

Autor: Mgr. Martina MIŠTANIČOVÁ, hovorkyňa mesta Trebišov


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.07.2017
Žilinské kultúrne leto pokračuje
Víkend a nasledujúci týždeň spríjemnia v Žiline obyvateľom, ale aj návštevníkom zaujímavé kultúrne podujatia.
viac
06.10.2017
Súťaže 25. ročníka festivalu horských filmov sa zúčastní 52 snímok
Súťaže jubilejného 25. ročníka Medzinárodného festivalu horských filmov (MFHF), ktorý štartuje v stredu 11. októbra v Poprade, sa zúčastní 52 filmov z 20 krajín.
viac
17.07.2018
Liptovfest zabaví aj prekvapí
Liptov je perlou cestovného ruchu Slovenska. Spája krásnu prírodu, moderné atrakcie, tradície, skvelú kuchyňu a mnoho iného do balíka, ktorý treba zažiť. Tak ako Liptov, treba zažiť aj blížiace sa podujatie, ktoré bude oslavou Liptova, liptovského, s Liptákmi, ale nielen s nimi.
viac
15.11.2018
Rekonštrukcia divadelnej sály v budove MsKS
Na základe výsledkov hodnotenia a odporúčania príslušnej odbornej komisie posudzovateľa mesto Trebišov uspelo so žiadosťou o poskytnutie finančných prostriedkov z Audiovizuálneho fondu na projekt „Rekonštrukcia divadelnej sály v budove MsKS“.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %