Streda 26.06.2019
Dnes má meniny 
Adriána
°C
18.12.2018 02:15

Liptovský Hrádok je najpriateľskejšou samosprávou k mládeži


Liptovsky Hradok, ilustračná snímka, zdroj: slovakia.travel


Rada mládeže Žilinského kraja (RMŽK) udelila mestu Liptovský Hrádok Ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť 2018 v kategórii Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Mesto informáciu zverejnilo na svojej oficiálnej webovej stránke.


Primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger uviedol, že ocenenie je záväzkom i motiváciou do ďalšej práce v prospech mládeže v meste a v regióne. „Myslím si, že verejnosť pozitívne vníma, že mládež chceme dostať od počítačov na športoviská. Vybudovali sme tréningové futbalové ihrisko, v januári sprístupníme kompletne zmodernizovanú mestskú športovú halu. Práve v Liptovskom Hrádku v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja vybudujeme prvé Športové komunitné centrum,“ povedal.       

Organizátori vyhlásili päť kategórií, do ktorých mohla verejnosť zasielať svoje návrhy. Liptovský Hrádok bol nominovaný spolu s Kysuckým Novým Mestom a Zázrivou. O triumfe najmenšieho liptovského mesta rozhodlo hlasovanie poroty. Podľa predsedu RMŽK Martina Štureka je poslaním ocenenia zviditeľniť a upozorniť verejnosť na výnimočných ľudí, aktivity aj samosprávy, ktorí svojou prácou pomáhajú vytvárať pozitívne prostredie pre život mládeže v kraji aktívnym občianskym a ľudským prístupom.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
29.11.2017
Pre samosprávu je dôležitá podpora miestnej ekonomiky
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa v ostatnom období sústredilo na nástroje podporujúce lokálnu hospodársku politiku a teda miestnu ekonomiku.
viac
09.08.2018
Počet volebných obvodov v meste klesol zo siedmich na dva
V novembrových komunálnych voľbách už obyvatelia Liptovského Hrádku nebudú voliť v siedmich obvodoch, ale len v dvoch. Doterajší počet mestských poslancov v množstve 13 zostáva zachovaný.
viac
19.03.2019
Mesto bude prevádzkovať verejné toalety
Na prízemí budovy Mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadia verejné toalety. Prevádzkovateľom bude mesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.28 %