Streda 26.06.2019
Dnes má meniny 
Adriána
°C
19.03.2019 11:10

Mesto bude prevádzkovať verejné toalety


MsÚ Liptovský Hrádok


Na prízemí budovy Mestského úradu (MsÚ) v Liptovskom Hrádku zriadia verejné toalety. Prevádzkovateľom bude mesto.


Podľa informácií z oficiálnej webovej stránky mesta budú toalety k dispozícii 24 hodín, sedem dní v týždni. Vyrieši sa tak problém, na ktorý dlhodobo poukazovala nielen verejnosť, ale tiež poslanci mestského zastupiteľstva. „Investíciu aktuálne pripravujeme po nevyhnutnej projektovej fáze. Následne sa zrealizuje prieskum trhu, keďže pôjde o zákazku s nízkou hodnotou. Potom sa bude môcť pristúpiť k samotným stavebným úpravám,“ priblížila vedúca odboru výstavby, životného prostredia a dopravy MsÚ v Liptovskom Hrádku Zuzana Strapoňová.       

Primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger poukázal, že náklady na prevádzku budú v podstate minimálne. O čistotu sa bude starať upratovačka v rámci mestského úradu. "Blízkosť mestskej polície i pripravovaný dohľad kamerového systému majú zabrániť vandalizmu či neoprávnenému zdržiavaniu osôb,“ doplnil.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.05.2016
V Bratislave plánujú umiestniť verejné chladničky
Umiestnenie chladničiek v hlavnom meste plánuje občianske združenie (OZ) Free Food, ktoré chce týmto spôsobom upozorniť a prispieť k zmierneniu problému plytvania potravinami.
viac
23.03.2017
Bratislave hrozí úbytok turistov
Staré Mesto plánuje už na najbližšom zastupiteľstve prijať nové všeobecne záväzné nariadenie o pravidlách času predaja v obchode a času prevádzky služieb na území mestskej časti, ktoré výrazne skráti záverečné hodiny nočných prevádzok typu nočný bar, diskotéka či klub.
viac
04.06.2018
Návštevníci mesta si budú môcť bezplatne zapožičať bicykle
Spojenie športovej aktivity so spoznávaním okolia Liptovského Hrádku by od leta mala zabezpečiť bezplatná požičovňa bicyklov. Miestni mestskí policajti prišli s nápadom spojazdniť staršie nevyužívané bicykle a sprístupniť ich každému, kto bude mať záujem zatraktívniť si svoj pobyt na Liptove.
viac
18.12.2018
Liptovský Hrádok je najpriateľskejšou samosprávou k mládeži
Rada mládeže Žilinského kraja (RMŽK) udelila mestu Liptovský Hrádok Ocenenie za aktívne občianstvo a ľudskosť 2018 v kategórii Obec s najpriateľskejším vzťahom k mládeži. Mesto informáciu zverejnilo na svojej oficiálnej webovej stránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.28 %