Štvrtok 22.08.2019
Dnes má meniny 
Tichomír
°C
19.11.2017 09:12

Mesto chce na účely rekreácie získať pozemky pod Hrádkom


Hrádok. Snímka zdroj: (michalovce.sk, Jozef ONDKO).


Michalovská samospráva sa usiluje získať pozemky v lokalite pod Hrádkom, ktoré sú vo vlastníctve štátu. Využiť ich chce na rekreačno-oddychové aktivity pre obyvateľov.


Pre tento krok sa rozhodli z dôvodu revitalizácie územia. "Aby mesto mohlo občanom poskytnúť rekreačno-oddychové vyžitie v lesoparku, a tiež preto, aby sme sa mohli o lesopark starať. Dokedy nebudú patriť pozemky mestu, nie je možné investovať v tejto lokalite," informovala hovorkyňa radnice Iveta Palečková.       

Podľa jej slov ide o pozemky s rozlohou 12,44 hektára, ktoré sú kategorizované ako orná pôda, lesné pozemky a trvalé trávnaté porasty. Mesto by ich chcelo od štátu nadobudnúť bezodplatne, "ako pozemky pre zamýšľanú verejno-prospešnú stavbu mesta".  

V tejto súvislosti radnica zverejnila na svojej webovej stránke anketu pre obyvateľov, prostredníctvom ktorej môžu vyjadriť svoj názor, na čo by sa mala predmetná lokalita v budúcnosti využiť. Najviac ľudí sa priklonilo k tomu, aby boli pozemky využité na oddych pre rodinu. "Ľudia žijúci v meste majú potrebu chodiť do prírody a užívať si relax napr. v lese alebo lesoparku pri ohni, s deťmi a podobne," uviedla Palečková.       

Druhou najčastejšou odpoveďou v ankete je zatiaľ to, aby sa pozemky využili na náboženské účely, konkrétne na vybudovanie zastavení Krížovej cesty. "Takýto priestor sa na území mesta ani v blízkom okolí nenachádza," spomenula v tejto súvislosti hovorkyňa. Ďalšími dvoma možnosťami, ktoré si obyvatelia v ankete môžu vybrať, sú nový amfiteáter a adrenalínové športy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.04.2016
V hodnotení Smart Cities skončili Michalovce na treťom mieste
Mesto svoj mapový portál Web-Gis neustále zdokonaľuje a v týchto dňoch je už sprístupnený v novej, aktualizovanej verzii.
viac
27.01.2017
Obyvatelia mesta môžu požiadať o Senior kartu
Obyvatelia Michaloviec s trvalým pobytom v meste, ktorí dosiahnu v tomto roku vek 65 rokov, môžu požiadať o Senior kartu. Vydáva ju odbor sociálnych vecí mestského úradu po predložení dokladu totožnosti a overení požadovaných údajov.
viac
25.01.2018
Mesto Michalovce získalo viac ako pol milióna eur na cyklotrasu
V meste pribudne viac ako dva kilometre novej cyklotrasy vďaka schváleným externým finančným prostriedkom z Európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške 562 tisíc eur. Mesto bude projekt spolufinancovať sumou 29, 6 tisíc eur.
viac
26.06.2019
Mesto chce revitalizovať lokalitu Hrádok
Mesto Michalovce v snahe prinavrátiť život lokalite Hrádok vyhlásilo verejnú súťaž na vypracovanie ideovej štúdie jej revitalizácie. Informuje o tom internetová stránka mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.47 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %