Sobota 25.05.2019
Dnes má meniny 
Urban
°C
18.02.2019 11:35

Mesto Levice pripravuje projekt na využitie dažďovej vody


Ilustračná snímka TASR


Levická radnica pracuje na projekte Zhromažďovanie dažďovej vody, jej využitie a likvidácia. Celkové náklady na realizáciu sú vyčíslené na takmer 600.000 eur, mesto by sa na projekte podieľalo spolufinancovaním vo výške necelých 30-tis. eur.


V prípade, že poslanci na svojom rokovaní 21. februára účasť v projekte schvália, mesto požiada o nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie. Súčasťou projektu budú rôzne opatrenia zamerané na ekologické nakladanie s dažďovou vodou.       

Ako informovala radnica, v prípade získania nenávratnej dotácie sa budú aktivity projektu realizovať na Základnej škole (ZŠ) Andreja Kmeťa, ZŠ na Ul. sv. Michala, ZŠ Saratovská a ZŠ s vyučovacím jazykom maďarským Gyulu Juhásza - Juhász Gyula. „Projekt rieši budovanie retenčných nádrží, vsakovacích objektov a dažďových záhrad,“ uvádza sa projekte.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.08.2016
Jarovce bojujú s dažďovou vodou pomocou novej technológie
Mestská časť Bratislava Jarovce sa rozhodla riešiť problémy so stojatou dažďovou vodou pomocou novej technológie. Aj keď kompetentní riešili tento problém v minulosti už viackrát, obyvatelia sa na stojatú vodu stále sťažovali, pretože prijaté opatrenia boli účinné len krátky čas.
viac
30.08.2016
Odkanalizovanie Považského Chlmca si vyžiada investíciu 3,3 milióna eur
Mesto Žilina pripravuje v spolupráci s akciovou spoločnosťou Severoslovenské vodárne a kanalizácie (SEVAK) Žilina komplexné odkanalizovanie mestskej časti Považský Chlmec.
viac
14.11.2016
Na splachovanie toaliet využívajú v ZŠ v Župkove dažďovú vodu
V okolí Základnej školy (ZŠ) v Župkove bolo v poslednom období rozmiestnených niekoľko veľkoobjemných amfor. Nejde o nič iné ako zberače dažďovej vody, ktorou miestni žiaci polievajú zeleň v okolí školy.
viac
28.09.2018
Pri vybraných školách v L. Mikuláši by mohli vzniknúť dažďové záhrady
Vo vybraných areáloch škôl v Liptovskom Mikuláši by už na jar budúceho roka mohli vzniknúť záhrady bohaté na rastlinstvo, vtáctvo a hmyz. Predstavitelia liptovskomikulášskej radnice sa totiž v uplynulých dňoch rozhodli zapojiť mesto do projektu na vytváranie tzv. dažďových záhrad.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.35 %