Nedeľa 24.03.2019
Dnes má meniny 
Gabriel
°C
13.06.2018 09:29

Mesto sa pripravuje na MS v ľadovom hokeji 2019


Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal


Hlavné mesto sa pripravuje na budúcoročné Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji a pokračuje aj v plnení svojich záväzkov. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal osobne kontroloval stav prác na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, ktorý bude dejiskom šampionátu.


„MS v hokeji budú v Bratislave o necelý rok a úlohou mesta je pripraviť štadión tak, aby spĺňal všetky normy a bol dôstojným stánkom pre hokejové tímy. Bratislava musí do sveta vyslať signál, že je spoľahlivý organizátor a moderné a pohostinné mesto. Aj preto budem dohliadať na to, aby práce prebiehali v zmysle plánu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Aktuálne na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa uskutočňujú viaceré práce. Najväčšou opravou je odstránenie havarijného stavu chladiaceho systému a rozsiahlejšia oprava a repasácia chladiaceho systému. Zároveň bol ukončený proces verejného obstarávania na nákup stroja na úpravu ľadu a orezávača ľadu. Na tieto práce mesto v tomto roku vyčlenilo zo svojho rozpočtu spolu 655-tisíc eur.

Okrem toho vyčlenila mestská organizácia STARZ zo svojho rozpočtu financie na opravy, údržbu a modernizáciu v čiastke cca 510 000 Eur. Z uvedených prostriedkov zabezpečí servis a opravu motorgenerátora, servis a opravu výmenníkovej stanice, servis informačných sietí, opravu vzduchotechnických zariadení, servis zariadení na úpravu ľadu , opravu turniketov a opravu aktívnych informačných systémov. Niektoré práce budú prebiehať ešte aj v roku 2019, do začatia šampionátu.

V roku 2018 bude tak na opravy, údržbu a modernizáciu ZŠ O. Nepelu vynaložených celkom 1 165 000 Eur. V minulom roku bolo spolu na opravy, údržbu a modernizáciu ZŠ vynaložených 684 510 Eur. Práce boli zamerané najmä na zabezpečenie bezporuchového chodu prevádzky.

„Ohľadom štadióna máme za sebou náročnú cestu. Po tom, ako sme zistili, že do štadióna je potrebné investovať nemalé finančné prostriedky, nasledovali rokovania so SZĽH kvôli rozdeleniu si týchto potrebných investícií, čo sa odrazilo v zmluve, ktorú so zväzom máme,“ dodal primátor.

Autor: (ts-mmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Starostlivosti o mestskú zeleň by mal pomôcť zelený balíček opatrení
Ide o systém opatrení na komplexnú a efektívnu starostlivosť o stromy a zeleň v Bratislave, ktorý samospráva spúšťa s okamžitou platnosťou.
viac
15.07.2016
Nesrovnal: Mesto venuje Milión pre Bratislavu
Bratislave sa podarilo v tomto roku uzavrieť veľké projekty. Keďže hlavné mesto dobre hospodárilo, z ušetrených peňazí sa rozhodlo rozbehnúť projekt „Milión pre Bratislavu“. Peniaze sú určené pre rozvojové projekty mesta, ktoré zlepšia život Bratislavčanom.
viac
13.12.2017
Mesto a hokejový zväz sa dohodli na koordinácii aktivít
Primátor Bratislavy a šéf SZĽH vyjadrili vôľu spolupracovať na majstrovstvách sveta v hokeji 2019.
viac
25.03.2018
Verejnosť môže posielať návrhy na ocenenie talentovanej mládeže
Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa tradične stretáva a oceňuje talentovanú mládež, ktorá sa v rámci voľnočasových ponúk súčasného života rozhodla venovať svoj voľný čas rozvoju svojho talentu, zdokonaľovaniu svojich schopností v rôznych oblastiach a dokázať oveľa viac ako rovesníci.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %