Nedeľa 18.08.2019
Dnes má meniny 
Elena, Helena
°C
12.01.2019 01:50

Mesto Šaľa zriadilo na sieti novú skupinu zameranú na odpadové hospodárstvo


Mestský úrad v Šali- ilustračná snímka


Mesto Šaľa založilo novú skupinu na sociálnej sieti, ktorá bude zameraná výlučne na problematiku odpadového hospodárstva v meste. Skupina Mesto Šaľa – všetko o odpadoch funguje od piatku 11. januára.


„Jej cieľom je dostať podnety týkajúce sa odpadového hospodárstva pod jednu strechu, nemať ich roztrúsené po virtuálnom svete,“ povedala hovorkyňa mesta Erika Kollerová. Občania nájdu v skupine užitočné informácie, zároveň môžu na stránku pridávať svoje podnety, otázky, fotografie z jednotlivých problémov či priamo zo stojísk kontajnerov. Skupinu bude sledovať aj kompetentná osoba priamo zo spoločnosti Envi Geos, ktorá zabezpečuje vývoz odpadu v Šali, čím by sa malo zrýchliť riešenie problémov s odpadmi.       

Zriadenie skupiny je jedným z výstupov spoločného stretnutia primátora Šale Jozefa Belického s vedením spoločnosti Envi Geos. Primátor upozornil na niekoľko nedostatkov, ktoré sa prejavili najmä počas vianočných sviatkov. „Ľudia boli nespokojní, dostali sme množstvo podnetov,“ konštatoval primátor. Podľa konateľa Envi Geos Štefana Sklenára spoločnosť riešila viacero problémov. „Včasný vývoz odpadu znemožnili technické problémy, ktoré sme odstránili zakúpením náhradného vozidla. V niektorých prípadoch pochybil ľudský faktor,“ povedal Sklenár.       

Pod znečistené okolie sa však podpisujú aj samotní občania. „Prax ukázala niekoľko príkladov, kedy obyvatelia položili vrecia s odpadom mimo kontajnera, hoci ten bol poloprázdny. Je to o zodpovednosti ľudí,“ tvrdí konateľ firmy. Problémom sú podľa jeho slov aj veľkorozmerné odpady, ktoré sa denne objavujú pri polopodzemných, aj klasických kontajneroch v meste. „Na legálne odstránenie tohto nedostatku by bola potrebná väčšia disciplinovanosť obyvateľov, ktorí majú šesť dní v týždni k dispozícii zberný dvor, kde môžu veľkorozmerný odpad bezplatne odovzdať,“ povedal Sklenár.       

V mestskej časti Veča boli krátko pred sviatkami osadené polopodzemné kontajnery. Hoci je ich celková kapacita o 50 000 litrov vyššia ako mali staré kontajnery, nápor počas sviatkov sa odrazil na ich preplnenosti. V súčasnosti sa ako nedostatočná javí kapacita kontajnerov v dvoch lokalitách. „Na Hollého ulici pri výmennej stanici a na Nitrianskej ulici pridáme na jar, keď to počasie dovolí, po jednom kontajneri na komunálny odpad,“ povedal primátor. Systém polopodzemných kontajnerov chce mesto zaviesť aj v ďalších častiach mesta, budovať sa budú postupne na etapy.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.07.2016
Nové Zámky od septembra zastavia vývoz komunálneho odpadu neplatičom
Takmer milión eur dlhovali ku koncu minulého roka občania a podnikatelia mestu Nové Zámky za vývoz komunálneho odpadu.
viac
23.08.2016
Preplnené kontajnery. Kto je zodpovedný za ich vývoz?
Pri veľkom počte ľudí sa môže stať, že nemáte kam vyhodiť vzniknutý odpad z domácnosti, pretože všetky zberné nádoby sú preplnené. Kto je zodpovedný za zvoz komunálneho odpadu a triedeného zberu?
viac
21.11.2016
Košice môžu mať až 10 rokov garantovanú cenu za odpad
Poslanci Mestského zastupiteľstva v Košiciach sa budú na decembrovom zasadnutí zaoberať prevodom 29 kusov akcií, zodpovedajúcim 29-percentnému podielu mesta Košice na základnom imaní spoločnosti KOSIT, a.s..
viac
30.05.2017
Dlžníci si môžu nedoplatky za komunálny odpad už aj odpracovať
Od začiatku júna si budú môcť dlžníci v Liptovskom Mikuláši odpracovať svoje nedoplatky za komunálny odpad. Radnica totiž čelí narastajúcim problémom s neplatičmi, v súčasnosti eviduje pohľadávky za smeti vo výške 33 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %