Streda 26.06.2019
Dnes má meniny 
Adriána
°C
19.03.2019 10:55

Mesto umiestňuje informačné tabule na miestach, kde bude rúbať zeleň


Ilustračná snímka, zdroj: Bratislavské noviny


Mesto Bratislava musí realizovať výrub na viacerých miestach. Týka sa aj 34 drevín v havarijnom stave na Vajnorskej ulici. Pri týchto stromoch hrozí totiž bezprostredné riziko zlomu niektorých ich častí alebo vývrat.


Samospráva zároveň informuje o tom, že umiestňuje informačné tabule pre verejnosť na miestach, kde sa bude zeleň rúbať.       

V marci sa podľa primátora Bratislavy Matúša Valla vo zvýšenej miere realizujú výruby drevín. "Je to pre každého, aj pre nás na magistráte, veľmi citlivá vec. Preto sme sa rozhodli o každom takomto výrube verejnosť podrobne informovať. Zriadili sme samostatnú podstránku, kde zverejňujeme všetky informácie týkajúce sa úkonov spojených so správou zelene, a tiež umiestňujeme informačné tabule na miestach, kde plánujeme daný výrub vykonať," napísal na sociálnej sieti primátor.       

Verejnosť podľa neho musí vedieť, prečo sa výrub robí, a musí mať aj informáciu o náhradnej výsadbe. Mesto deklaruje, že realizuje sériu opatrení na odborné ošetrenie a obnovu drevín v meste. Okrem Vajnorskej môže informačné tabule verejnosť nájsť aj v Devínskej Novej Vsi či na Námestí slobody. Na plochách po vyrúbaných drevinách plánuje samospráva vysadiť počas jesene iné vzrastlé plnohodnotné dreviny.       

Odborný posudok a bližšie informácie k výrubu nájdu obyvatelia na webovej stránke hlavného mesta, konkrétne na https://www.bratislava.sk/sk/mestska-zelen. Kontaktovať môžu aj priamo splnomocnenca primátora pre zeleň a životné prostredie Andreja Kovarika mailom na andrej.kovarik@bratislava.sk alebo telefonicky na 0910 942 266.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.09.2015
Mesto vyčlenilo takmer 180-tisíc eur pre zelenšiu Bratislavu
V porovnaní s minulým rokom ide o výraznejšiu výsadbu novej zelene. V Bratislave sa tak už na jeseň budú vysádzať stromy, kry a trvalky.
viac
28.04.2016
Starostlivosti o mestskú zeleň by mal pomôcť zelený balíček opatrení
Ide o systém opatrení na komplexnú a efektívnu starostlivosť o stromy a zeleň v Bratislave, ktorý samospráva spúšťa s okamžitou platnosťou.
viac
06.02.2017
O vypracovanie projektu obnovy hradieb nemal nikto záujem
Ani jeden záujemca nereagoval na výzvu trnavskej radnice predložiť cenovú ponuku na vypracovanie projektovej dokumentácie obnovy stredovekých hradieb na Hlbokej ulici. Mesto zverejnilo výzvu s uzávierkou 3. februára, odozva však bola nulová.
viac
27.08.2017
Letnú kampaň na podporu turizmu videli v zahraničí milióny ľudí
Letnú reklamnú kampaň, ktorá v zahraničí predstavila Bratislavu ako atraktívnu turistickú destináciu, zaregistrovalo niekoľko miliónov ľudí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.28 %