Streda 16.10.2019
Dnes má meniny 
Vladimíra
°C
25.06.2019 04:40

Mestská časť Petržalka zvýši kapacity v materských školách


Ilustračná snímka, zdroj: .skolskyportal.sk


Do konca septembra 2019 plánuje Stredisko služieb školám a školským zariadeniam Petržalka zvýšenie kapacít materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka o 70 miest,.


„Najviac diskutovanou témou ostatných mesiacov je nedostatok kapacít detí v materských školách, preto sa okrem návrhu nového VZN budeme usilovať zvýšiť kapacity detí v škôlkach o čo najviac miest. Prerobenie voľných nebytových priestorov a školníckych bytov na nové triedy je najrýchlejší a najefektívnejší možný spôsob,“ uviedol starosta Petržalky Ján Hrčka.

Do konca septembra 2019 plánuje Stredisko služieb školám a školským zariadeniam Petržalka zvýšenie kapacít materských škôl  v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Petržalka o 70 miest:

MŠ Röntgenova 16 o 24 miest – prerobenie bytu a časti prízemia pavilónu na triedu, MŠ Lietavská 1 o 18 miest – prerobenie časti voľných nebytových priestorov na triedu,  MŠ Turnianska 6 o 18 miest – rovnako prerobenie časti nebytových priestorov na triedu, MŠ Lietavská 1 o 5 miest – doplnenie WC a umývadla v umyvárni triedy predškolákov v južnej časti prízemia pavilónu detských jaslí, MŠ Strečnianska 2 o 5 miest – doplnenie WC a umývadla v umyvárni triedy predškolákov, v južnej časti prízemia pavilónu detských jaslí.

V druhom kole sa bude pracovať na uvoľnení služobných bytov v MŠ Iľjušinova 1, MŠ Turnianska 6, MŠ Ševčenkova 35 a MŠ Lietavská 1, čím sa rozšíria kapacity materských škôl do konca roka o štyri triedy, čiže ďalších 96 miest. Doterajší nájomníci služobných bytov dostanú adekvátne náhradné ubytovanie.

Autor: (ts-MÚ Petržalka)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2017
Budova bývalej škôlky je nebezpečná
Zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja dnes na mimoriadnom brífingu reagovali na nepravdivé informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii župných poslancov Rudolfa Kusého a Eduarda Demela ohľadom predaja budovy materskej školy na Znievskej ulici č. 4 v MČ Bratislava – Petržalka.
viac
12.09.2017
Voľné miesta pre petržalských škôlkarov
Pre Petržalčanov, ktorí nedostali pre svoje dieťa miesto v materskej škole a chodia za prácou smerom do Karlovej Vsi, má mestský úrad dobrú správu.
viac
13.02.2018
Myjava zvýši kapacitu materskej školy, investuje do nej viac ako 932-tis. eur
V Myjave zvýšia kapacitu materskej školy (MŠ) o 50 miest. V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu mesto investuje do jej rozšírenia 932-tis. eur.
viac
06.03.2019
V Hlohovci rozšírili kapacitu materských škôl o 50 miest
V Hlohovci rozšírili od pondelka (4. 3.) kapacitu materských škôl o dve nové triedy, ktoré vznikli pri Základnej a materskej škole na Koperníkovej ulici. TASR o tom informovala referentka pre komunikáciu v Hlohovci Zuzana Hrinková Siebenstichová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %