Nedeľa 27.05.2018
Dnes má meniny 
Iveta
18°C Bratislava
20.04.2017 06:23

Miestne dane a poplatky môžu v Liptovskom Mikuláši platiť už aj cez mobil


Ilustračná snímka.


Obyvatelia Liptovského Mikuláša môžu v tomto roku po prvý raz zaplatiť miestne dane a poplatky aj cez mobilný telefón. Nový spôsob platby prostredníctvom mobilnej aplikácie má ľudí odbremeniť od státia v radoch pri pokladni.


"Stačí, ak Mikulášania používajú mobil s operačným systémom Android, iOS, Windows Phone, prípadne BlackBerry a majú v ňom nainštalovanú aplikáciu mobil banking príslušnej banky. Pri platbe využijú QR kód, ktorý sa nachádza v rozhodnutiach zaslaných mestom," vysvetlila vedúca oddelenia miestnych daní a poplatkov na liptovskomikulášskom mestskom úrade Anežka Makovická.       

Miestne dane a poplatky však môžu obyvatelia zaplatiť aj v hotovosti do 300 eur alebo bezhotovostnou platbou v pokladni na mestskom úrade. V rozhodnutiach sa totiž okrem QR kódu nachádza aj čiarový kód, ktorý slúži práve na platbu v pokladni. Uhradiť ich môžu aj prostredníctvom internetbankingu. "Daň z nehnuteľností, daň za psa a poplatok za komunálne odpady za rok 2017 sú splatné do konca mája," doplnila.       

"Novinky v oblasti daní a poplatkov sú aj v rozhodnutiach na platby za komunálne odpady. Na starých rozhodnutiach bol uvedený len počet osôb, ktoré majú povinnosť zaplatiť za odpad. Teraz sú tu uvedené menovite osoby s dátumom narodenia, za ktoré je poplatok vyrubený. Je to z dôvodu kontroly pre poplatníkov," ozrejmila vedúca oddelenia miestnych daní a poplatkov. Dodala, že ak v rozhodnutí chýba napríklad narodené dieťa, poplatník je povinný splniť si oznamovaciu povinnosť voči úradu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.04.2016
Znížením dane za letné terasy chce radnica oživiť centrum mesta
Samospráva Liptovského Mikuláša sa rozhodla bojovať s vyľudneným hlavným námestím.
viac
20.05.2016
Soška Oskara bez bariér zdobí mesto Liptovský Mikuláš a obec Rohožník
Vyvrcholením prvého dňa 27. snemu Združenia miest a obcí Slovenska bol galaprogram, počas ktorého sa predstavili finalisti celoročnej súťaže Oskar bez bariér za rok 2015.
viac
12.12.2016
Dobrovoľníci navaria bezdomovcom kompletné Štedrovečerné menu
Liptovskomikulášski bezdomovci si v utorok 20. decembra vychutnajú pravý sviatočný obed. Dobrovoľníci v týchto dňoch pripravujú všetko tak, aby mohli aj ľudia bez prístrešia osláviť prichádzajúce vianočné sviatky.
viac
18.09.2017
Fest zemiakov na Liptove
Liptov je známy nielen bryndzou, ale aj zemiakmi. Podujatie Švábkafest bude v piatok 22. septembra v centre Liptovského Mikuláša venované práve im.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.36 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.62 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %