Utorok 15.10.2019
Dnes má meniny 
Terézia
°C
25.08.2015 02:35

Ministerstvo ocenilo aktivity ZMOS v oblasti životného prostredia


Členovia ZMOS prijali ocenenie od ministerstva.


Ministerstvo životného prostredia SR zaslalo vedeniu ZMOS, projektovému tímu i expertom ZMOS list generálneho riaditeľa sekcie environmentálneho hodnotenia a riadenia Ing. Dušana Juríka, v ktorom vysoko ocenilo aktivity združenia, najmä projekt Zvyšovanie účasti obcí a verejnosti na procese EIA.


ZMOS v spolupráci s Nadáciou Ekopolis, Nadáciou pre deti Slovenska a Socia vytvorili metodickú príručku „Význam a postavenie miest a obcí v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie“ a v spolupráci s MŽP SR zorganizovali školenia pre obce a mestá, ktoré spolu s príručkou pomôžu užívateľom zorientovať sa v zložitom mechanizme posudzovania vplyvov na životné prostredie so zameraním na činnosť obce v tomto procese, a to vo väzbe na aktuálnu novelu zákona 24/ 2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Autor: (red)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.10.2017
Slávnostné odovzdávanie ocenení v súťaži DEDINA ROKA 2017
Obce úspešné v súťaži Dedina roka 2017 (SDR 2017) si z rúk ministra životného prostredia SR Lászlóa Sólymosa a  zástupcov vyhlasovateľov SDR 2017 prevezmú ocenenia vo štvrtok (19. októbra 2017) v Oravskej Polhore.
viac
24.07.2018
Michal Sýkora: ZMOS oceňuje ponuku ÚVO pre zaplavený región
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska oceňuje ponuku predsedu Úradu pre verejné obstarávanie zorganizovať krízové pracovné stretnutie pre verejných obstarávateľov zo zaplavených samospráv.
viac
12.09.2018
Ocenenie spolupráce medzi ZMOS a SMO ČR pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR
Mimoriadny snem nášho partnerského združenia Svazu měst a obcí České republiky nebol len o aktuálnych témach českých miest a obcí, ale aj o ocenení spolupráce medzi našimi partnerskými združeniami.
viac
25.11.2018
Najvyššie ocenenie MŠVVaŠ SR si prevzali štyria študenti župných stredných škôl
Pamätné listy sv. Gorazda, najvyššie ocenenie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pre žiakov a študentov, si za svoje úspechy v medzinárodných predmetových olympiádach či športových súťažiach prevzala tridsiatka študentov z celého Slovenska.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.54 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.76 %