Utorok 20.08.2019
Dnes má meniny 
Anabela, Liliana
°C
25.04.2019 02:15

Na sobotňajšom Dobrom trhu je pripravený celodenný program


Dobrý trh na Jakubáku. Ilustračná snímka, zdroj: dobrytrh.sk


Susedské komunity, stánky s produktmi a jedlom, ale aj diskusie o udržateľnosti, inkluzívnych mestách a bezodpadovom životnom štýle čakajú návštevníkov na sobotňajšom (27. 4.) Dobrom trhu na Jakubovom námestí v Bratislave.


"Do Dobrého trhu na Jakubáku sa zapojili aj obyvatelia susedstva. Aktívne sa zapájajú do programu, otvárajú svoje prevádzky, dvory, zapájajú sa do projektu Mačka vo vreci, balíčkov s prekvapením, ktoré susedia návštevníkom venujú. Pred každým trhom pripravujeme aj susedský piknik, kde s miestnou komunitou najbližší Dobrý trh plánujeme," priblížila komunitná manažérka trhu Katarína Poliačiková.      

Do programu sa mohli susedia, obyvatelia a prevádzky prihlásiť so svojimi nápadmi v rámci susedskej výzvy. Vďaka spolupráci s Nadáciou VÚB organizačný tím podľa Poliačikovej slov produkčne aj finančne podporí ich nápady.       

Dobrý trh otvorí kapela Funny Fellows koncertným sprievodom. Predstavia sa aj ďalší hudobníci ako Adam Kerďo, Gramophone Brothers alebo Fancy Shoes. Diskutovať sa bude aj o naturálnom poľnohospodárstve a o pomalom životnom štýle. Zašiváreň zasa ponúkne možnosť naučiť sa opraviť svoje odevy priamo na trhu.       

Detských návštevníkov čaká viacero predstavení detských a bábkových divadiel, detský trh a interaktívna zóna Bratislavského kultúrneho a informačného strediska s názvom Hravé m(i)esto.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.08.2017
Námestie slobody ožíva
Hlavné mesto pokračuje v revitalizácii Námestia slobody, ktoré bolo dlhodobo v dezolátnom stave. Po ukončení prvej etapy revitalizácie chceme na námestie vrátiť život. V piatok 25. augusta pozývame všetkých na podujatie Námestie slobody ožíva, ktoré sa uskutoční od 18. hodiny.
viac
19.09.2017
Námestie slobody opäť ožije kultúrou
Koncom augusta sa podarilo jedno z najväčších verejných priestranstiev v Bratislave oživiť kultúrnymi aktivitami a tento štvrtok 21. septembra od 18. hodiny ožije Námestie slobody znova.
viac
19.10.2017
Námestie slobody rozžiaria lampióny
Už po tretíkrát ožije Námestie slobody kultúrou. V piatok 20. októbra hlavné mesto pozýva od 18. do 20. hodiny rodičov s deťmi, žiakov aj mládež do tohto priestoru, ktorý bude v tento večer lákať svetlom z cca 100 lampiónov. Rozsvietená bude aj fontána Družba, ktorá je dominantou námestia.
viac
12.12.2018
Vianočný Dobrý trh už túto nedeľu zaplní Starú tržnicu aj Námestie SNP
Už túto nedeľu 16. decembra sa bude konať obľúbený Dobrý trh, ktorý bude nielen v priestoroch Starej tržnice, ale rozšíri sa aj na celé Námestie SNP. Aj z tohto dôvodu bude uzavreté Námestie SNP pre automobilovú dopravu a tiež mestskú hromadnú dopravu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.34 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.91 %