Pondelok 10.12.2018
Dnes má meniny 
Radúz
7°C Bratislava
03.12.2018 06:35

Nový primátor J. Danko sa ujal funkcie


Novozvolený primátor Martina Ján Danko. Snímka zdroj: www.turcania.sk


Novozvolený primátor Martina Ján Danko (nezávislý) sa ujal funkcie na pondelkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ). Na primátorskom poste vymenil Andreja Hrnčiara, ktorý po troch volebných obdobiach už nekandidoval.


"Ponúkam tvrdú prácu a budem ju vyžadovať od všetkých pracovníkov mestského úradu, ale aj od poslancov. Máme totiž historickú šancu získať pre mesto ešte veľkú časť financií zo štrukturálnych fondov a naplniť tak programy, ktoré sme deklarovali pred voľbami. Prestaňme sa hašteriť a hľadajme cestu k sebe. V zmysle filozofie – čo je dobré pre Martin, musí byť dobré aj pre mňa. Pre nás všetkých," povedal Danko v príhovore k novým mestským poslancom.       

Funkcií sa po zložení sľubu ujalo aj 31 poslancov MsZ, z nich je 23 staronových. V martinskom MsZ je 22 nezávislých poslancov, traja sú za SaS, dvaja za SNS a po jednom je za Smer-SD, OKS, Doma dobre a koalíciu OĽaNO, KDH, Sme rodina.       

Danko získal v komunálnych voľbách 5631 hlasov (29,77 percenta) z 18.914 platných hlasov. Volebná účasť v Martine dosiahla 41,54 percenta.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.12.2018
Staronový primátor Turčianskych Teplíc zložil svoj sľub, spolu s ním i poslanci
Na primátorskú stoličku v Turčianskych Tepliciach opäť zasadol Igor Hus (nezávislý). Staronový primátor zložil v piatok na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva svoj sľub, ten následne zložili i mestskí poslanci.
viac
03.12.2018
Zvolení poslanci a primátor J. Blcháč zložili sľuby
Primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč (Smer-SD, SNS, Národná koalícia) sa v pondelok na ustanovujúcom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) ujal funkcie spolu s 24 zvolenými poslancami.
viac
03.12.2018
Novozvolený primátor Peter Fiabáne sa ujal funkcie
Novozvolený primátor mesta Žilina Peter Fiabáne sa v pondelok ujal funkcie na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline. Sľub poslanca zároveň zložilo 29 z 31 poslancov, medzi nimi aj Igor Habánik (koalícia OĽaNO, SaS, OKS, NOVA), ktorý nahradil Fiabáneho.
viac
08.12.2018
Vysoké Tatry: J. Mokoš začal svoje piate volebné obdobie vo funkcii primátora
Svoje piate volebné obdobie vo funkcii primátora mesta Vysoké Tatry v okrese Poprad začal Ján Mokoš (nezávislý) počas uplynulých dní. Mandátov sa ujali aj poslanci, ktorí už majú za sebou prvé pracovné zasadnutie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %