Nedeľa 16.06.2019
Dnes má meniny 
Blanka, Bianka
°C
22.03.2019 08:55

O dvestotisíc eur sa zatiaľ uchádzajú tri okresy, šanca uspieť je stále veľká


ROZHODUJ - Participatívny komunitný rozpočet


Posledné dva marcové týždne ešte stále ponúkajú možnosť zapojiť sa do tretieho ročníka Participatívneho-komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (PaKR TSK). Šancu premeniť svoj originálny nápad na skutočnosť využili zatiaľ len žiadatelia z troch okresov Trenčianskeho kraja.


Trenčín, Ilava a Myjava. To sú zatiaľ okresy Trenčianskej župy, v ktorých žiadatelia spísali svoj jedinečný nápad na papier a poslali na adresu župného úradu, aby zabojoval o financie zo župnej kasy. Príležitosť byť jedným z tých, ktorých originálny návrh bude financovaný z rozpočtu TSK, je tak stále veľká. Čas zostáva do konca mesiaca a tento rok dostane verejnosť možnosť rozhodnúť o tom, ako bude využitých až 200 tisíc eur.

Projekty pritom nemusia byť iba z kultúrnej či športovej oblasti. Župa ponúka šancu predložiť nápady z oblasti životného prostredia, dopravy, sociálnej pomoci či novinky v podobe zdravotníctva. Ich jedinou podmienkou je, aby išlo o návrhy zamerané na rozvoj kraja či komunitného života, ktoré kraj vie podporiť sumou najviac 2 200 eur. Spolu so žiadosťou stačí predložiť 15 podpisov od ľudí, ktorým projekt zlepší či uľahčí život. O úspešných projektoch rozhodne verejnosť formou hlasovania.

Viacerí žiadatelia z predchádzajúcich ročníkov hodnotia PaKR TSK ako vítanú pomoc. Spolu počas dvoch ročníkov Trenčianska župa na základe hlasovania verejnosti podporila 85 komunitných projektov. Vďaka nim sa obyvatelia kraja mohli kultúrne či športovo vyžiť, nakúpilo sa nielen športové vybavenie do škôl a školských areálov, uchovali sa tradície prostredníctvom ušitia krojov a krojových súčastí či prehĺbili sa vedomosti detí i dospelých z oblasti ochrany životného prostredia. Inšpirovať sa jedinečnými nápadmi, ktoré sa zrealizovali, môže verejnosť v sekcii Financie, Participatívny-komunitný rozpočet, v ktorej sa nachádzajú vyhodnotenia uskutočnených projektov.

Čas na vyplnenie žiadosti k projektu prospešnému pre obyvateľov kraja sa pomaly kráti, PaKR sa definitívne uzavrie 31. marca 2019. S jej správnym vypĺňaním pomôže prehľadný manuál, ktorý sa nachádza na tejto adrese.

Neváhajte a zapojte sa do tretieho ročníka PaKR so zaujímavým nápadom aj vy.

Autor: (ts-tsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.04.2017
Neváhaj a pošli svoj návrh projektu aj ty!
Participatívny rozpočet Trenčianskej župy ti pomôže zhmotniť nápady.
viac
23.02.2019
Do participatívneho-komunitného rozpočtu dvakrát viac prostriedkov ako vlani
Participatívny-komunitný rozpočet TSK vstúpil do svojho tretieho ročníka. Trenčiansky samosprávny kraj ako prvý spomedzi vyšších územných celkov vyčlenil finančný objem, o ktorom už tretíkrát rozhodnú obyvatelia jednotlivých okresov prostredníctvom transparentného hlasovania.
viac
06.03.2019
Župa už pripravuje rozpočet na rok 2020, zohľadňuje pritom priority jednotlivých
Práce na príprave rozpočtu Trenčianskej župy na roky 2020 - 2022 odštartovali úvodnými stretnutiami v prítomnosti poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), riaditeľa Úradu TSK a vedúcich zamestnancov jednotlivých odborov a oddelení Úradu TSK.
viac
07.03.2019
Na predloženie projektu ostáva už len necelý mesiac
So zaujímavým nápadom zameraným na rozvoj kraja môžu žiadatelia v rámci tretieho ročníka Participatívneho – komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) prísť už len do konca mesiaca.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.19 %