Nedeľa 22.09.2019
Dnes má meniny 
Móric
°C
23.08.2019 11:25

O titul Kráľa severu zabojuje 57 súťažiacich


Ilustračný plagát


Tretiemu ročníku silovo-vytrvalostnej súťaže King of the North (Kráľ severu) bude patriť najbližšia sobota (24. 8.) v Dolnom Kubíne. Sily si príde zmerať 57 súťažiacich z Poľska, Českej republiky a Slovenska.


Súťaž je zameraná na presnú techniku predvedenia cvikov, ktoré dôkladne sledujú odborní rozhodcovia. Podľa organizátorov ide zatiaľ o najväčší ročník. „Každý atlét musí počas prvého kola absolvovať trať s dopredu určeným množstvom cvikov. Nie je to úplne jednoduché, keďže ho sledujú dvaja rozhodcovia. Jeden meria čas celého okruhu, druhý sleduje precíznosť cvikov,“ prezradil jeden z organizátorov súťaže Juraj Fačko.       

Organizátori pripravili pre súťažiacich štyri kategórie. Na hrazdách a bradlách sa predstavia atléti a atlétky z Poľska, Českej republiky a Slovenska. „Trochu ma mrzí, že z Oravy prídu súťažiť len štyria atléti. Verím, že budúci rok bude toto číslo väčšie,“ doplnil Fačko.       

Pozvanie do Dolného Kubína prijalo niekoľko zvučných mien z oblasti street workoutu a kalisteniky. Svoje umenie predstavia napríklad Dejan Stipič zo Srbska, Lee Wade Turner z Veľkej Británie, ale aj majster Českej republiky v street workoute Petr Skokan. Počas exhibície sa predstavia aj ďalší atléti zo Slovenskej a Českej republiky.       

Dobrovoľné vstupné, ktoré sa vyzbiera počas podujatia, odovzdajú organizátori občianskemu združeniu Tobias.       

Viac informácií o súťaži sa záujemcovia dozvedia na internetovej stránke www.kingofthenorth.sk alebo na sociálnych sieťach. Podujatie je realizované s finančnou podporou mesta Dolný Kubín a Žilinského samosprávneho kraja.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.11.2017
Projekt Z náručia poznania upútal najmladších
„Veď toto je lepšie ako tablet“. Táto veta dolnokubínskeho škôlkara bola azda najlepšou pochvalou za všetko úsilie, ktoré sprevádzalo prípravu a realizáciu projektu Z náručia poznania.
viac
12.12.2017
Vianočné obdobie na Orave spríjemní rozmanitý program
Tak ako každý rok, aj tento podčiarkne vianočnú atmosféru na Orave séria podujatí Oravského kultúrneho strediska, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
16.10.2018
Multifunkčné ihrisko za 69-tis. eur budú využívať deti aj verejnosť
V areáli dolnokubínskej Základnej školy Janka Matúšku v týchto dňoch pribudlo nové multifunkčné ihrisko. Vybudovanie športoviska, ktoré sa bude využívať predovšetkým na futbal či volejbal, stálo mestskú kasu vyše 69.000 eur. Okrem samotnej školy bude areál slúžiť aj verejnosti.
viac
20.06.2019
Milovníci umeleckého prednesu súťažia na 65. Hviezdoslavovom Kubíne
Milovníci umeleckého prednesu poézie a prózy z celého Slovenska v týchto dňoch súťažia v priestoroch Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v Dolnom Kubíne na jubilejnom 65. ročníku celoštátnej recitačnej prehliadky Hviezdoslavov Kubín.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %