Nedeľa 18.08.2019
Dnes má meniny 
Elena, Helena
°C
08.02.2019 10:30

Organový koncert rozozvučí rímsko-katolícky kostol v Brezne


Ilustračný výrez plagátu


Jedinečné tóny najväčšieho hudobného nástroja zaznejú opäť v priestoroch rímsko-katolíckeho kostola Nanebovzatia Panny Márie v Brezne už túto sobotu.


Nenechajte si ujsť tradičný organový koncert, ktorý sa uskutoční už túto sobotu 9. februára o 16:00 hodine. V rímsko-katolíckom kostole v Brezne sa opäť rozozvučia píšťaly organu. Martin Šálka, ktorý aktuálne pôsobí ako poslucháč Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne predvedie svoje umenie hrou na organe. Spevom ho doplnia Andrea Kirschová, vyštudovaná operná speváčka a muzikálový spevák Martin Vetrák. Novým hosťom tohtoročného organového koncertu bude Detsky spevácky zbor Felix ZUŠ Heľpa. Už tradične bude organový koncert s klavírnym sprievodom Miroslavy Potančokovej, ktorý dodá tú správnu atmosféru.

Mesto Brezno v spolupráci s OOCR Región Horehronie sa opäť rozhodli zorganizovať organový koncert po minuloročnom premiérovom koncerte, ktorý mal medzi občanmi veľký úspech. „Sme veľmi radi, že organový koncert mal taký úspech a dúfame, že aj tento rok bude podobný a do budúcna bude toto podujatie tradíciou, ktorá sa bude opakovať každý rok“, uviedol Tomáš Abel, primátor mesta Brezno.

Autor: Estera Potkány


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.12.2016
4. adventný koncert v Myjave
V poslednú adventnú nedeľu sa v Evanjelickom chráme Božom v Myjave predstaví spevácky zbor Cantilena a Police Brass Quintet Bratislava.
viac
19.12.2016
Vianočný koncert v Záturčí
Dňa 27. decembra 2016 o 18:00 h sa v Evanjelickom kostole Dobrého pastiera Ježiša Krista v Záturčí uskutoční už po tretí raz charitatívny koncert klasickej komornej hudby. Finančný výťažok z koncertu bude venovaný sociálnemu zariadeniu pre seniorov Benetrix, n.o..
viac
18.04.2017
Festival ARS ORGANI NITRA slávi desiate jubileum
Od vzniku medzinárodného organového festivalu ARS ORGANI NITRA ubehne už desať rokov.
viac
28.06.2019
Michalovský organ – výnimočný zážitok
Mestské kultúrne stredisko v Michalovciach a Rímskokatolícka farnosť Narodenia Panny Márie vás pozývajú na už trinásty ročník organového festivalu Michalovský organ.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %