Streda 16.10.2019
Dnes má meniny 
Vladimíra
°C
22.06.2019 08:05

Park na Holubyho a Hliníkovej ulici sa dočká revitalizácie


Ilustračná snímka, zdroj: (Zdroj: gestopremesto.sk)


Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nových Zámkoch dali na svojom júnovom rokovaní zelenú projektu, ktorého cieľom je revitalizácia parku na Holubyho a Hliníkovej ulici. Projekt vypracovalo občianske združenie (OZ) Za Nové Zámky, ktoré naň získalo ešte v marci grant.


Až doteraz sa však zámer združenia nepodarilo zrealizovať, pretože chýbal súhlas zo strany radnice. Tá váhala, pretože sa mal v tejto lokalite meniť územný plán. Pred niekoľkými dňami mestskí poslanci realizáciu projektu odsúhlasili. „Mestské zastupiteľstvo schválilo revitalizáciu parku v rozsahu zveľadenia zelených plôch, prípadne osadenia prvkov drobnej záhradnej architektúry, zrenovovania existujúcich preliezačiek a hojdačiek pre deti, a to všetko na nebezpečenstvo a náklady občianskeho združenia Za Nové Zámky,“ konštatuje sa v prijatom uznesení.       

Ako uvádzajú autori projektu, revitalizáciou parku chcú vrátiť tejto lokalite dôstojnosť. „Park je pamätníkom a miestom stretávania sa a hrania sa už niekoľkých generácií. Aj my, ako členovia OZ, sme odchovancami tohto príjemného prostredia. Z tohto dôvodu by sme tu chceli obnoviť drobnú architektúru, opraviť a osadiť nové lavičky, vybudovať ohnisko alebo exteriérový gril, opraviť preliezačky a hojdačky pre deti, vyčistiť priestor a revitalizovať zeleň. Veríme, že touto prvou etapou obnovy oživíme kedysi čulý ruch v parku,“ konštatujú členovia OZ Za Nové Zámky vo svojom projekte.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.04.2017
Bratislava sa pripravuje na zmenu klímy
Keď je v lete v okolí obchodného centra v susedstve bratislavského Sadu Janka Kráľa teplota 33 stupňov, jeho čierna strecha je rozpálená na 50. V korunách stromov v sade je to však len 17,5 stupňa.
viac
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
20.02.2018
Trenčín za takmer 400-tis. eur zrevitalizuje Park M. R. Štefánika
Mesto Trenčín získalo z Regionálneho operačného programu 2014 – 2020 na projekt Zelené pľúca mesta – revitalizácia Parku M. R. Štefánika nenávratný príspevok takmer 400-tis. eur. S prácami na revitalizácii parku začali pracovníci Mestského hospodárstva a správy lesov tento týždeň.
viac
06.08.2019
Múzeum Jána Thaina predstavuje premeny života maďarskej komunity na Slovensku
Premeny rôznych aspektov života maďarskej komunity na Slovensku v priebehu posledných sto rokov predstavuje výstava 100 rokov v obrazoch. V priestoroch Múzea Jána Thaina v Nových Zámkoch si ju môžu záujemcovia pozrieť v priebehu augusta a septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %