Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
27.02.2016 07:00

Peter Pollák navrhuje zriadiť v Rokycanoch bežnú základnú školu


Splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák. (Foto: tasr)


Namiesto špeciálnych škôl by sa podľa splnomocnenca vlády pre rómske komunity, mali zriaďovať pre rómske deti bežné školské a predškolské zariadenia.


Po zatvorení súkromnej špeciálnej školy v Rokycanoch splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák očakáva výsledky kontroly Štátnej školskej inšpekcie aj v špeciálnych základných školách v obciach Giraltovce, Svinia a Ostrovany. Splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity dal podnet, aby Štátna školská inšpekcia preverila školu v Rokycanoch,  „Škola nedodržiavala právne predpisy v oblasti výchovy a vzdelávania, nevytvorila žiakom materiálno-technické a priestorové podmienky a školský poriadok im dokonca priamo umožňoval záškoláctvo,“ uviedla pre TASR na margo školy v Rokycanoch hlavná školská inšpektorka Viera Kalmárová.

Podľa Polláka bude najprospešnejším riešením pre deti zo sociálne znevýhodneného prostredia, ich rodičov a obce zriaďovať namiesto špeciálnych škôl v obciach, bežné základné školy a podporovať kvalitnú predškolskú prípravu.

Čítajte v Obecných novinách 7-8/2016 na str . 19.

Autor: (ig)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.09.2019
Inteligentné mestá potrebujú inteligentné riešenia
Pozývame Vás na konferenciu SMART CITY, ktorá sa bude konať v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave dňa 24. septembra 2019.
viac
16.09.2019
Európsky týždeň mobility v Žiline prinesie množstvo aktivít a MHD zadarmo
Žilina sa aj v tomto roku zapája do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná od 16. do 22. septembra.
viac
18.09.2019
ZMOS zrealizovalo prieskum k obedom v školách
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici augusta zrealizovalo plošný prieskum zameraný na problematiku obedov na školách. Čísla odkrývajú realitu a do celej problematiky prinášajú viaceré dôležité súvislosti.
viac
18.09.2019
Vezmi si ma! Vyzývajú výrobcovia obyvateľov na boj s voľne pohodeným odpadom
Prieskum iniciovaný najväčšou organizáciou zodpovednosti výrobcov ENVI - PAK zisťoval počas mesiacov júl a august, ako vnímajú situáciu s odpadmi slovenské mestá a obce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %