Pondelok 22.10.2018
Dnes má meniny 
Sergej
9°C Bratislava
08.10.2018 03:19

Petržalka vybuduje ihrisko pre zdravotne znevýhodnených obyvateľov


Ilustračná snímka (tasr)


Výstavba petangového a rekonštrukcia basketbalového ihriska, ako aj vybudovanie ihriska pre deti a dospelých s viacnásobným postihnutím patria medzi najnovšie projekty bratislavskej mestskej časti (MČ) Petržalka. TASR o nich informovala Mária Halašková z komunikačného oddelenia petržalského miestneh


„V snahe zveľadiť vnútroblok Holíčska – Brančská a prepojiť komunity priľahlých domov sa MČ rozhodla využiť priestor na vybudovanie petangového ihriska pre obyvateľov všetkých vekových kategórií,“ uviedla Halašková. Finančné prostriedky budú použité na terénne úpravy, vytvorenie podkladu ihriska, osadenie obruby a vysypanie štrkopieskom.       

MČ odštartovala aj rekonštrukciu existujúceho basketbalového ihriska na Andrusovovej ulici. „Bude pozostávať z odstránenia zničeného asfaltového povrchu v rámci existujúceho ihriska a následného vyrovnania betónového podkladu ihriska, na ktorý bude položený nový asfalt," priblížila Halašková, podľa ktorej budú na ihrisku osadené aj dve futbalové bránky.       

Pre zdravotne znevýhodnených obyvateľov bude slúžiť ihrisko pre deti a dospelých s viacnásobným postihnutím na Blagoevovej ulici. „Výstavba bude realizovaná pri súčasnom stredisku pre zdravotne hendikepované deti. Cieľom je vybudovanie oploteného bezbariérového exteriérového ihriska s plošnou zeleňou a s areálovým reflexným chodníkom," konkretizovala Halašková. V rámci ihriska osadia lavičky, lavicu k piknikovému stolu, stôl s možnosťou sedenia s invalidným vozíkom a koše na odpadky. „Nebudú chýbať hracie prvky ako piesková hra, pružinová hojdačka, inkluzívny bezbariérový kolotoč, hojdačka – lanové hniezdo, hojdačka - sedačka s popruhmi či hojdačka pre invalidný vozík a ďalšie," dodala.       

Halašková informovala aj o zapojení sa Petržalky do výzvy na predkladanie žiadostí o finančný príspevok pre malé projekty s LEAD partnerom, mestskou časťou Újbuda, Budapešť. „Hlavným cieľom spolupráce s maďarskou MČ je zlepšenie úrovne cezhraničnej medziinštitucionálnej spolupráce a rozšírenie cezhraničnej spolupráce medzi občanmi," konkretizovala s tým, že ďalším zámerom je zlepšenie environmentálnych kompetencií žiakov základných škôl (ZŠ) týkajúcich sa budúcej ochrany prírodných hodnôt prihraničného regiónu SK-HU (Dunaj). Do projektu sa zapoja ZŠ Dudova, Pankúchova a Holíčska.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
28.03.2017
Témou poslednej Super školy boli ekologické hrozby
V Petržalke 21. marca odznela posledná prednáška v rámci projektu Super škola v tomto školskom roku. Mala názov Šieste vymieranie.
viac
12.06.2017
Petržalka začala s budovaním nového športového areálu
V areáli Jama na Vyšehradskej – Šášovskej začala bratislavská Petržalka s výstavbou nového areálu pre šport a hry. Mal by vyrásť na ploche takmer 1740 štvorcových metrov na mieste bývalého ihriska a slúžiť by mal ako deťom, tak mládeži a dospelým. Informovala o tom hovorkyňa Michaela Platznerová.
viac
13.06.2017
Pre mládež vzniknú ďalšie nové športoviská
Bratislavská regionálna dotačná schéma podporila v minulom roku množstvo projektov a inak tomu nebolo ani tento rok, kedy sa o finančnú podporu prihlásilo veľa zaujímavých projektov, či už na podporu turizmu, rozvoja vidieka, kultúry alebo mládeže a športu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.28 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.07 %