Nedeľa 16.06.2019
Dnes má meniny 
Blanka, Bianka
°C
26.03.2019 08:50

Poslanci schválili etický kódex voleného predstaviteľa samosprávy


Rimavská Sobota - ilustračná snímka


Konanie a výkon funkcie primátora a poslancov Rimavskej Soboty upravuje nový etický kódex voleného predstaviteľa samosprávy. Túto normu schválili mestskí poslanci na svojom utorkovom zasadnutí.


„Tento etický kódex je vyjadrením potreby úpravy žiaduceho konania a etických princípov predstaviteľov samosprávy, ktorými sú najmä dôvera, dôveryhodnosť a dôraz na poslanie samosprávy ako služby občanom, permanentne smerujúcej k zvýšeniu kvality a rozsahu poskytovaných služieb,“ uviedol poslanec Roman Vaľo, ktorý bol predkladateľom návrhu.       

Takáto norma je podľa jeho slov už absolútnym štandardom vo väčšine okolitých samospráv. „Cieľom tohto kódexu je definovať základné etické princípy a štandardy správania, ktoré občania od voleného predstaviteľa očakávajú pri plnení ich povinností, a tiež informovať občanov o týchto štandardoch, aby mohli uplatniť svoje právo očakávať od nimi volených predstaviteľov takéto správanie,“ dodal.       

Nový etický kódex voleného predstaviteľa samosprávy v Rimavskej Sobote je rozčlenený do 16 paragrafov. Obsahuje okrem iného ustanovenia o výkone funkcie a jej prípadnom zneužití, o konflikte záujmov, nezlučiteľnosti funkcií, daroch či vzťahoch s médiami.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2016
V Hnúšti otvoria nové turistické infocentrum
Poskytovanie informácií návštevníkom mesta o možnostiach turizmu v meste i okolí a predaj suvenírov bude hlavnou úlohou nového turistického infocentra, ktoré v Hnúšti na severe okresu Rimavská Sobota začne fungovať v polovici júna.
viac
17.03.2018
V bývalom internáte chce samospráva vytvoriť 120 bytov
Dokopy 120 bytov by malo vzniknúť v budove bývalého internátu na Školskej ulici v Rimavskej Sobote, ktorá je v súčasnosti nevyužitá a chátra. Na poslednom mestskom zastupiteľstve (MsZ) o tom informoval primátor Jozef Šimko.
viac
01.11.2018
Samospráva revitalizuje námestie, názov vyberú občania
Zatraktívnenie lokality pred poštou a vytvorenie prostredia, kde by obyvatelia radi trávili voľný čas, je zámerom revitalizácie priestranstva na Jánošíkovej ulici, ktorú v tomto období realizuje Rimavská Sobota. Podľa samosprávy tak vznikne nové námestie, pre ktoré v súčasnosti hľadá názov.
viac
06.05.2019
Rimavská Sobota rozdelí športovým klubom a kultúrnym subjektom 90-tis. eur
Dokopy 90-tis. eur rozdelí tohto roku športovým klubom a kultúrnym subjektom v meste samospráva Rimavskej Soboty. Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva na svojom poslednom zasadnutí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.19 %