Sobota 20.04.2019
Dnes má meniny 
Marcel
°C
26.03.2019 08:50

Poslanci schválili etický kódex voleného predstaviteľa samosprávy


Rimavská Sobota - ilustračná snímka


Konanie a výkon funkcie primátora a poslancov Rimavskej Soboty upravuje nový etický kódex voleného predstaviteľa samosprávy. Túto normu schválili mestskí poslanci na svojom utorkovom zasadnutí.


„Tento etický kódex je vyjadrením potreby úpravy žiaduceho konania a etických princípov predstaviteľov samosprávy, ktorými sú najmä dôvera, dôveryhodnosť a dôraz na poslanie samosprávy ako služby občanom, permanentne smerujúcej k zvýšeniu kvality a rozsahu poskytovaných služieb,“ uviedol poslanec Roman Vaľo, ktorý bol predkladateľom návrhu.       

Takáto norma je podľa jeho slov už absolútnym štandardom vo väčšine okolitých samospráv. „Cieľom tohto kódexu je definovať základné etické princípy a štandardy správania, ktoré občania od voleného predstaviteľa očakávajú pri plnení ich povinností, a tiež informovať občanov o týchto štandardoch, aby mohli uplatniť svoje právo očakávať od nimi volených predstaviteľov takéto správanie,“ dodal.       

Nový etický kódex voleného predstaviteľa samosprávy v Rimavskej Sobote je rozčlenený do 16 paragrafov. Obsahuje okrem iného ustanovenia o výkone funkcie a jej prípadnom zneužití, o konflikte záujmov, nezlučiteľnosti funkcií, daroch či vzťahoch s médiami.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2016
Hospodárenie mesta je podľa primátora najlepšie od Nežnej revolúcie
Približne 459 000 eur mala vo svojom rezervnom fonde k 31. augustu 2016 samospráva Rimavskej Soboty.
viac
15.11.2016
Rimavská Sobota by mala zabezpečovať vývoz odpadu aj z ďalších okolitých obcí
Rozšírenie vývozu tuhého komunálneho odpadu (TKO) a zmena spôsobu jeho likvidácie patria medzi aktuálne zámery samosprávy Rimavskej Soboty na ďalšie obdobie.
viac
05.05.2018
Oslobodenie a koniec vojny si pripomenuli pietnym aktom a výstavou
Oslobodenie Rimavskej Soboty Červenou armádou a ukončenie druhej svetovej vojny si v piatok obyvatelia mesta a regiónu pripomenuli pietnym aktom pri pamätníku padlým na Námestí M. Tompu.
viac
05.03.2019
Samospráva získala dotácia 342-tis. eur na opatrovateľskú službu
Dotáciu 342-tis. eur na opatrovateľskú službu získala samospráva Rimavskej Soboty z Operačného programu Ľudské zdroje. Poskytovateľom je Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, projekt má byť realizovaný do januára 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.57 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.73 %