Streda 17.07.2019
Dnes má meniny 
Bohuslav
°C
25.06.2019 05:15

Poslanci zastupiteľstva ŽSK schválili úver štyri milióny eur


Ilustračná snímka (tasr)


Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) schválili na pondelkovom zasadnutí prijatie úveru zo Slovenskej sporiteľne v celkovej výške štyri milióny eur na financovanie kapitálových výdavkov ŽSK.


Podľa riaditeľky odboru ekonomického Úradu ŽSK Kataríny Gazdíkovej je splatnosť úveru od Slovenskej sporiteľne desať rokov. "Úver môže byť čerpaný v dvoch častiach. Prvá je v objeme 2,5 milióna eur, druhá v objeme 1,5 milióna eur. Úver bude použitý na financovanie kapitálových výdavkov v rámci zásobníka investičných projektov. Väčšinou ide o financovanie už rozostavaných stavieb," vysvetlila Gazdíková.       

Predsedníčka ŽSK Erika Jurinová doplnila, že vďaka úveru by mal samosprávny kraj vykryť investičné aktivity, naplánované už v tomto roku. "Sú to rozbehnuté veci alebo veci, ktoré sú naozaj v najväčšom štádiu prípravy. A predpokladáme, že do konca roka by sme ich zrealizovali," povedala Jurinová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.04.2017
Výstavbu novej školy môžu zastaviť spory v samospráve
Výstavba novej školy v Chorvátskom Grobe pokračuje, podľa starostu obce Radovana Benčíka však nevedno dokedy. Na dokončenie stavby si totiž musí obec vziať úver, snahy rokovať o jeho schválení v zastupiteľstve však zatiaľ skončili neúspechom.
viac
17.05.2017
Na opravy komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac
Na opravy miestnych komunikácií v Prievidzi pôjde o vyše 500 000 eur viac. Navýšenie rozpočtu na investičnú akciu je súčasťou prvej zmeny rozpočtu mesta na tento rok, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (15. 5.) odobrili prievidzskí mestskí poslanci.
viac
03.12.2017
Nitra bude na budúci rok hospodáriť s viac ako 60 miliónmi eur
Nitrianska radnica zverejnila návrh mestského rozpočtu na rok 2018. Ako sa v ňom uvádza, Nitra bude na budúci rok hospodáriť s vyrovnanými financiami, kde príjmy aj výdavky budú na úrovni 60 631 505 eur. Návrh rozpočtu budú mestskí poslanci schvaľovať na svojom zasadnutí 14. decembra.
viac
25.03.2019
Poslanci ŽSK schválili pôžičku 15 miliónov eur na opravu ciest a mostov
Poslanci Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) schválili na pondelkovom zasadnutí návratnú pôžičku od Ministerstva financií SR na rekonštrukciu mostných objektov a ciest II. a III. triedy v pôsobnosti ŽSK v sume do 15 miliónov eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %