Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
27.06.2016 02:07

Pozvánka na Radoľský jarmok


Snímka zdroj: (kysuckemuzeum.sk).


Obec Radoľa a Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Vás pozývajú v utorok 5. júla 2016 na Radoľský jarmok.


Jarmok je organizovaný v rámci hodovej slávnosti na sviatok sv. Cyrila a Metoda. Týmto patrónom je zasvätený novopostavený kostol v Radoli, v ktorom bude slávnostná svätá omša.

Prezentácia ľudových remesiel spojená s predajom a ukážkami bude prebiehať na nádvorí kaštieľa od 10. do 17. hod. Svoju tvorbu budú prezentovať členky žilinskej Živeny, kováči zo Strednej odbornej školy strojníckej v Kysuckom Novom Meste a ďalší remeselníci. Návštevníci budú mať príležitosť zakúpiť si dekorácie zo slaného cesta, sena, šité hračky, tašky, medovníky, háčkované detské oblečenie, med, oblátky, voskové sviečky, pletené košíky, batikované tričká, keramiku.

Sviatočné hodové popoludnie spríjemní kultúrny program od 13. hodiny. Na ľudovú nôtu zahrá a zaspieva Ľudová hudba Ondreja Rovňana zo Skalitého. O 14. hod. poteší divákov Divadlo na hojdačke s bábkovým predstavením Žabí kráľ. Melódie v podaní Vokálnej skupiny pri ZUŠ v Čadci budú znieť nádvorím od 15. hod.. Hudobné osvieženie prinesie i koncert populárneho slovenského skladateľa a speváka Pavla Hammela o 16. hod. Pripravené sú  atrakcie pre deti - kolotoč, detská manéž, skákací hrad, maľovanie na tvár. Nebude chýbať ani občerstvenie a cukrová vata.

V kaštieli si návštevníci okrem stálych expozícií môžu pozrieť i výstavu paličkovanej čipky z tvorby pani Jarmily Volfovej zo Žiliny a  vlastnoručne si vyskúšať toto čipkárske remeslo od 13. hod..

Vstupné na podujatie na nádvorí je zdarma. Do stálych expozícií a na výstavu „Čarovné nite“ je platený vstup.

Organizátori podujatia sa tešia na stretnutie s Vami.

 

Autor: (Alena Mozolová, Kaštieľ Radoľa)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.06.2016
Na Medzinárodnom folklórnom festivale Myjava 2016 sa predstaví 1500 účinkujúcich
Účinkujúci zo štyroch kontinentov budú zabávať divákov na 57. ročníku Medzinárodného folklórneho festivalu Myjava 2016 (17. – 19. 6.). Okrem slovenských folklórnych súborov a skupín sa na kopaniciach predstavia tanečníci a hudobníci z Českej republiky, Chorvátska, Indie, Egypta, Namíbie a Peru.
viac
20.06.2016
V Pravenci sa konal jarmok ľudových remesiel
Nadšenci ľudového umenia a Komisia pre kultúru, šport, mládež a vzdelávanie v spolupráci s OcÚ v Pravenci pripravili pre občanov už VII. ročník tejto víkendovej akcie.
viac
18.08.2016
Koniec leta oslávia Bartolomejským jarmokom
Aj tento rok sa bude od 19. - 20. augusta konať v Ilave tradičný Bartolomejský jarmok. Výrobky ľudových remeselníkov, stánky s občerstvením, stretnutia s priateľmi, kultúrny program, kolotoče a mnoho iného neodmysliteľne patrí k pravému jarmoku.
viac
23.07.2019
Z bačovej kuchyne – Ovčiarska nedeľa
Kysucké múzeum v Čadci pripravilo pre návštevníkov v Skanzene Nová Bystrica - Vychylovka na nedeľu 28. júla 2019 celodenný program venovaný ovčiarskemu remeslu. Od 12.00 do 16.00 hod. v objekte Do Potoka budú môcť návštevníci ochutnávať syrové výrobky spojené s ukážkou výroby syrových korbáčikov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %