Streda 20.02.2019
Dnes má meniny 
Lívia
8°C Bratislava
11.02.2019 08:25

Predseda PSK zavádza výjazdové rokovania v regiónoch


Predseda PSK Milan Majerský. snímka zdroj: Parlamentné Listy


Prešovský samosprávny kraj (PSK) zavádza výjazdové rokovania predsedu kraja Milana Majerského v jednotlivých regiónoch. Prvé z nich sa uskutoční v stredu (13. 2.) v Starej Ľubovni. Jeho cieľom je dialóg so starostami obcí a podnikateľmi okresu o ich problémoch, potrebách a pomoci.


Ako TASR informovala Daša Jeleňová z Kancelárie predsedu PSK, rokovanie sa začne o 10.00 h v kine Tatra, kde predseda PSK zhodnotí, čo všetko sa v okrese Stará Ľubovňa vlani urobilo.       

"Dôležitými témami budú okrem iného aj Catching-up Regions pre dobiehajúce regióny, sociálna oblasť, rozvoj cykloturizmu - predstavenie kostrovej siete cyklistických trás v PSK, a rôzne výzvy (výzva pre región), granty a operačné programy, do ktorých sa môžu zapojiť samosprávy i podnikateľský sektor," uviedla Jeleňová.      

 Na výjazdovom rokovaní sa zúčastnia poslanci PSK za Staroľubovniansky okres, primátori, starostovia, zástupcovia verejnej správy, kľúčových spoločností a firiem, riaditelia organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK a všetci významní aktéri rozvoja cestovného ruchu. Na stretnutí sa zúčastní vedenie Úradu PSK vrátane vedúcich jednotlivých odborov.       

V programe je naplánovaná aj návšteva Ľubovnianskej nemocnice, Ľubovnianskeho múzea a Domova pre seniorov v Starej Ľubovni.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2016
Alexander Ernst: Postavenie hlavného kontrolóra závisí od jeho osobnosti
Pravidlá kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra mesta Prešov by mohli slúžiť aj ako manuál pre kontrolnú činnosť v iných samosprávach.
viac
04.04.2016
Strechu na židovskej synagóge v Prešove opravia do konca mája
V dôsledku rekonštrukcie strechy sú návštevy prešovskej ortodoxnej židovskej synagógy na Okružnej ulici dočasne obmedzené. S opravou strechy začali v marci a hotová by mala byť do konca mája.
viac
07.12.2018
Pred úradom PSK rozsvietili vianočný stromček
Dominantou Námestia mieru v Prešove je od 6. decembra vyzdobený vianočný stromček. Postaral sa o to úrad Prešovského samosprávneho kraja, ktorý chce aj týmto spôsobom prispieť k sviatočnému adventnému času a najkrajším sviatkom v roku.
viac
17.01.2019
Poznáme ocenené osobnosti a produkty cestovného ruchu Prešovského kraja 2018
Za rozvoj CR v samospráve bude ocenený Štefan Bieľak. Ocenenia za prínos v rozličných oblastiach cestovného ruchu v Prešovskom kraji budú udelené piatim osobnostiam. Za celoživotný prínos budú ocenení Zuzana Šedivá in memoriam a Ján Gondek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.94 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %