Nedeľa 18.08.2019
Dnes má meniny 
Elena, Helena
°C
11.02.2019 08:25

Predseda PSK zavádza výjazdové rokovania v regiónoch


Predseda PSK Milan Majerský. snímka zdroj: Parlamentné Listy


Prešovský samosprávny kraj (PSK) zavádza výjazdové rokovania predsedu kraja Milana Majerského v jednotlivých regiónoch. Prvé z nich sa uskutoční v stredu (13. 2.) v Starej Ľubovni. Jeho cieľom je dialóg so starostami obcí a podnikateľmi okresu o ich problémoch, potrebách a pomoci.


Ako TASR informovala Daša Jeleňová z Kancelárie predsedu PSK, rokovanie sa začne o 10.00 h v kine Tatra, kde predseda PSK zhodnotí, čo všetko sa v okrese Stará Ľubovňa vlani urobilo.       

"Dôležitými témami budú okrem iného aj Catching-up Regions pre dobiehajúce regióny, sociálna oblasť, rozvoj cykloturizmu - predstavenie kostrovej siete cyklistických trás v PSK, a rôzne výzvy (výzva pre región), granty a operačné programy, do ktorých sa môžu zapojiť samosprávy i podnikateľský sektor," uviedla Jeleňová.      

 Na výjazdovom rokovaní sa zúčastnia poslanci PSK za Staroľubovniansky okres, primátori, starostovia, zástupcovia verejnej správy, kľúčových spoločností a firiem, riaditelia organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK a všetci významní aktéri rozvoja cestovného ruchu. Na stretnutí sa zúčastní vedenie Úradu PSK vrátane vedúcich jednotlivých odborov.       

V programe je naplánovaná aj návšteva Ľubovnianskej nemocnice, Ľubovnianskeho múzea a Domova pre seniorov v Starej Ľubovni.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Poslanci stoja na strane občanov a sú proti ťažobným záujmom investora
Prešovskí krajskí poslanci sa na dnešnom zastupiteľstve postavili za pisateľov otvoreného listu, ktorí nesúhlasia s prieskumnými prácami na území, kde sa nachádzajú ložiská ropy a zemného plynu.
viac
10.04.2018
Kraj podporí projekty v regióne sumou 663-tisíc eur
Prešovský samosprávny kraj prerozdelí z vlastných príjmov v rámci dotácií 663-tisíc eur. Podporené budú projekty v oblasti kultúry, športu a sociálnych služieb. O grantové peniaze môžu požiadať mestá, obce, občianske združenia i neziskové organizácie. Žiadosť je potrebné predložiť do 13. apríla.
viac
05.04.2019
Prihlášky na stredné školy do 10. apríla
Do 10. apríla sa tohtoroční deviataci musia rozhodnúť, akú strednú školu si vyberú pre svoje ďalšie štúdium. Na nových stredoškolákov je pripravených aj 75 stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja.
viac
31.05.2019
Do ciest v okrese Humenné pôjde z rozpočtu kraja viac ako 850-tis. eur
O stave regiónu a jeho rozvoji diskutoval so zástupcami obcí, organizácií v pôsobnosti Prešovského samosprávneho kraja (PSK) a zástupcami podnikateľského sektora predseda PSK Milan Majerský v stredu v Humennom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %