Štvrtok 25.04.2019
Dnes má meniny 
Marek
°C
11.02.2019 08:25

Predseda PSK zavádza výjazdové rokovania v regiónoch


Predseda PSK Milan Majerský. snímka zdroj: Parlamentné Listy


Prešovský samosprávny kraj (PSK) zavádza výjazdové rokovania predsedu kraja Milana Majerského v jednotlivých regiónoch. Prvé z nich sa uskutoční v stredu (13. 2.) v Starej Ľubovni. Jeho cieľom je dialóg so starostami obcí a podnikateľmi okresu o ich problémoch, potrebách a pomoci.


Ako TASR informovala Daša Jeleňová z Kancelárie predsedu PSK, rokovanie sa začne o 10.00 h v kine Tatra, kde predseda PSK zhodnotí, čo všetko sa v okrese Stará Ľubovňa vlani urobilo.       

"Dôležitými témami budú okrem iného aj Catching-up Regions pre dobiehajúce regióny, sociálna oblasť, rozvoj cykloturizmu - predstavenie kostrovej siete cyklistických trás v PSK, a rôzne výzvy (výzva pre región), granty a operačné programy, do ktorých sa môžu zapojiť samosprávy i podnikateľský sektor," uviedla Jeleňová.      

 Na výjazdovom rokovaní sa zúčastnia poslanci PSK za Staroľubovniansky okres, primátori, starostovia, zástupcovia verejnej správy, kľúčových spoločností a firiem, riaditelia organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti PSK a všetci významní aktéri rozvoja cestovného ruchu. Na stretnutí sa zúčastní vedenie Úradu PSK vrátane vedúcich jednotlivých odborov.       

V programe je naplánovaná aj návšteva Ľubovnianskej nemocnice, Ľubovnianskeho múzea a Domova pre seniorov v Starej Ľubovni.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.03.2016
Alexander Ernst: Postavenie hlavného kontrolóra závisí od jeho osobnosti
Pravidlá kontrolnej činnosti hlavného kontrolóra mesta Prešov by mohli slúžiť aj ako manuál pre kontrolnú činnosť v iných samosprávach.
viac
04.04.2016
Strechu na židovskej synagóge v Prešove opravia do konca mája
V dôsledku rekonštrukcie strechy sú návštevy prešovskej ortodoxnej židovskej synagógy na Okružnej ulici dočasne obmedzené. S opravou strechy začali v marci a hotová by mala byť do konca mája.
viac
27.02.2017
Prešov ako centrum kreatívneho priemyslu
Mesto Prešov a Prešovský samosprávny kraj budú spolupracovať pri príprave regionálneho Kreatívneho centra. Podpisom Memoranda o spolupráci to v utorok (21. 2.) potvrdili primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a predseda VÚC Peter Chudík.
viac
04.10.2018
Kraj prispeje knižniciam na nákup nových kníh
Prešovský samosprávny kraj prispeje knižniciam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti na nákup nových kníh. Zo svojho rozpočtu vyčlenil na tento účel 150 tisíc eur. Účelovou dotáciou chce krajská samospráva podporiť zvyšovanie čitateľskej gramotnosti a kultúru čítania najmä u detí a mladých ľudí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.55 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.77 %