Streda 26.06.2019
Dnes má meniny 
Adriána
°C
15.03.2019 06:45

Prevádzkovatelia letných terás musia požiadať o ich umiestnenie


Ilustračná snímka mesto Prešov


Záujemcovia o prevádzkovanie letných terás v centre Prešova musia radnicu požiadať o ich umiestnenie. Fungovať začnú od 1. mája. Žiadosti o exteriérové sedenie je podľa tlačového referenta Mestského úradu v Prešove Milana Grejtáka potrebné podať minimálne 30 dní pred ich otvorením.


"Žiadosť je možné podať prostredníctvom Klientskeho centra na Jarkovej ulici 26 v Prešove. K žiadosti je potrebné priložiť situačný náčrt umiestnenia exteriérového sedenia a uhradený správny poplatok. Žiadatelia o umiestnenie exteriérových sedení musia mať voči mestu Prešov vyrovnané všetky pohľadávky, v opačnom prípade exteriérové sedenia nebudú povolené," uviedol Grejták.       

Podmienkou vydania rozhodnutia je podľa neho tiež súhlasné stanovisko Odboru hlavného architekta mesta s podmienkami pre umiestnenie letného sezónneho sedenia.

"Pred vydaním rozhodnutia je potrebné odsúhlasiť umiestnenie a architektonický výraz letného exteriérového sedenia s odborom hlavného architekta mesta Prešov. Týka sa to hlavne nových exteriérových sedení na území mesta Prešov," doplnil Grejták.       

Počet záujemcov o umiestnenie letných terás v Prešove každoročne stúpa. Zatiaľ čo v roku 2014 bolo vydaných 50 súhlasných rozhodnutí na umiestnenie exteriérových sedení, vlani ich už mesto vydalo 65.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.04.2016
Znížením dane za letné terasy chce radnica oživiť centrum mesta
Samospráva Liptovského Mikuláša sa rozhodla bojovať s vyľudneným hlavným námestím.
viac
22.09.2016
Prešov sa rozhodol pristúpiť k iniciatíve Dohovor primátorov a starostov
Znižovanie energetickej náročnosti, využívanie obnoviteľných zdrojov a podpora inovácií v tejto oblasti sú hlavné piliere iniciatívy Dohovoru primátorov a starostov, ku ktorej sa rozhodlo pristúpiť aj mesto Prešov.
viac
26.01.2019
Mesto prijíma nominácie na Cenu mesta a Opálové zrnko
Prešovčania sa môžu podieľať na tom, kto získa Cenu mesta Prešov a Opálové zrnko mesta Prešov za uplynulý rok. Návrhy na laureátov verejných ocenení mesta Prešov musia byť podané písomne a adresované Mestskému úradu v Prešove do konca februára.
viac
04.03.2019
Mesto prijíma žiadosti o umiestnenie letnej terasy celoročne
Michalovská samospráva prijíma žiadosti o umiestnenie letných terás v meste celoročne. Vlani ich evidovala približne 20. TASR o tom informovala Adela Vojnová z radnice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.28 %