Streda 18.09.2019
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
24.02.2017 08:01

Preventívna činnosť MsP Trebišov na základnej škole


Na prednáške sa zúčastnilo 28 žiakov školy. Prednášku viedli: Bc. Jindřich Sosna, referent pre výkon služby a dvaja ďalší príslušníci Mestskej polície Trebišov: Martina Gatyášová a Milan Leško.


Mestská polícia v Trebišove sa chce, podľa svojho plánu činností na rok 2017, intenzívnejšie zameriavať na preventívnu činnosť. Vo februári príslušníci MsP zrealizovali prednášku pre žiakov 8. a 9. ročníka na Základnej škole I. Krasku v Trebišove.


Na jednej z prvých preventívnych akcií policajti vysvetlili a bližšie objasnili pojmy akými sú šikanovanie, trestná zodpovednosť, následky šikanovania pre mladých ľudí.

So šikanou sa ľudia stretávajú najčastejšie v školách. Väčšina detí, ktoré sú šikanované, veľakrát len ticho trpí, neodvážia sa hľadať pomoc. Aj preto si Mestská polícia v Trebišove kladie za cieľ varovať a najmä predchádzať uvedenému javu. Prvým krokom k náprave je hlbšie poznanie zákonitosti fenoménu šikany.

Primárnym zámerom prednášky bolo informovať školopovinnú mládež o možnostiach ochrany pred všetkými typmi šikany, ilustrovať jej, ako sa správať, aby sa nestala obeťou šikanovania, ale i to, ako postupovať v prípade, ak sa už obeťou stala. Príslušníci MsP sa venovali i možným motívom, príčinám, ale aj dôsledkom páchania tohto typu násilia.

 

Autor: (Martina MIŠTANIČOVÁ, referentka pre komunikáciu, propagáciu a styk s médiami, Trebišov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2016
Mesto spustilo projekt prevencie násilia na zvieratách
Mesto Bánovce nad Bebravou začalo realizovať projekt zameraný na prevenciu páchania násilia na zvieratách.
viac
31.08.2017
V uliciach Trebišova kontrolujú už aj cyklohliadky
Mestská polícia v Trebišove využíva od druhej polovice augusta dva nové služobné bicykle, ktoré dopĺňajú doterajšie pešie a motorizované hliadky. Zavedenie cyklohliadok je v Trebišove novinkou, ktorou chce mestská polícia monitorovať širšie územie.
viac
03.06.2018
Samospráva Prievidze chce kúpiť elektromobil pre potreby mestskej polície
Samospráva Prievidze má záujem obstarať elektromobil. Slúžiť by mal pre mestskú políciu (MsP). Financie na tento účel chce získať z mimorozpočtových zdrojov, podanie žiadosti o dotáciu odobrili tamojší mestskí poslanci na svojom rokovaní v pondelok (28. 5.).
viac
12.01.2019
Mestskí policajti jazdia na elektromobile, mesto naň získalo dotáciu
Mestská polícia v Trebišove bude pre svoje potreby využívať nový elektromobil. Mesto ho zakúpilo s podporou dotácie 30.000 eur z Environmentálneho fondu, z vlastných zdrojov na to vyčlenilo 9800 eur. Elektromobil v piatok slávnostne odovzdal vicepremiér pre investície a informatizáciu Richard Raši.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.61 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %