Pondelok 23.09.2019
Dnes má meniny 
Zdenka
°C
21.08.2016 10:00

Prioritou obce je rekonštrukcia miestnych komunikácií


Snímka zdroj: (orava-liptov.sk).


Obyvateľov dolnooravskej obce Párnica by najviac potešili zrekonštruované miestne komunikácie. Podľa starostky Milady Antalovej potrebujú na obnovu povrchu existujúcich ciest v dĺžke približne štyroch kilometrov takmer 900 000 eur.


"Najviac zničená je cesta v časti Záhrabovo-Bákovec, ktorá sa poškodila pri výstavbe plynovodu a nových rodinných domov. Oprava by umožnila skvalitnenie dopravy a prístup ku zástavbe rodinných domov," vysvetlila s tým, že v obecnej pokladnici nemajú dostatok finančných prostriedkov na riešenie tejto problematiky. Ešte vo februári preto podali žiadosť o nenávratný finančný príspevok z Programu rozvoja vidieka.      

Obecná samospráva plánuje aj výstavbu parkoviska pri cintoríne o veľkosti 620 štvorcových metrov. V súčasnosti sa pred vstupom na cintorín nachádzajú dve miesta na státie pre zamestnancov. Návštevníci musia svoje automobily počas pohrebov odstaviť pozdĺž príjazdovej komunikácie na cintorín a miestnej komunikácie vedúcej do Párnice. "Niekedy nie je parkovanie v blízkosti cintorína možné vôbec. Z týchto dôvodov je potrebné vybudovať parkovisko pre návštevy cintorína, hlavne počas zvýšených návštev v októbri a novembri," opísala Antalová.      

Celkové náklady projektu Výstavba parkoviska pre cintorín a rekonštrukcia cesty v obci Párnica (časť Záhrabovo-Bakovec) predstavujú 103 000 eur. Do vyhláseného verejného obstarávania sa prihlásilo deväť spoločností. Víťazom sa stala bratislavská spoločnosť STRABAG, s. r. o.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2016
Spišská Nová Ves zrekonštruuje komunikácie za 5 miliónov eur
Samospráva mesta Spišská Nová Ves sa rozhodla zrekonštruovať a zmodernizovať miestne komunikácie, ktoré sú vo vlastníctve mesta. Investíciu vo výške 5 miliónov eur schválili poslanci na stredajšom (15. 6.) zasadnutí mestského zastupiteľstva.
viac
27.06.2016
Kraj podporí 24 projektov miest a obcí
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančne podporí 24 projektov miest a obcí v bratislavskom regióne a jednej bratislavskej časti v celkovej výške 100 000 eur.
viac
18.08.2016
Mesto chce v rámci cezhraničného projektu opraviť vojnové cintoríny
Mesto Medzilaborce chce v rámci cezhraničného projektu Poľsko-slovenské potulky za kultúrou, ktorého vedúcim partnerom je mesto Zagorz, zrealizovať rekonštrukciu troch cintorínov z prvej svetovej vojny.
viac
02.03.2017
Eurofondy oživia ďalšiu časť bohatej histórie župy
V rámci programu európskych projektov slovensko-poľskej spolupráce schválil monitorovací výbor INTERREG štyri podané žiadosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.53 %