Nedeľa 18.08.2019
Dnes má meniny 
Elena, Helena
°C
06.02.2019 04:52

Rada mládeže Slovenska hľadá zástupcov SR na medzinárodné konferencie


Ilustračná snímka: (mladez.sk).


Na medzinárodných konferenciách Európskeho dialógu s mládežou by mal zaznieť aj názor prezentujúci postoj slovenskej mládeže. Rada mládeže Slovenska (RmS) preto hľadá hlasy zo Slovenska, zástupcov SR na medzinárodných konferenciách, ktoré sa uskutočnia v najbližších 18 mesiacoch.


Kandidáti sa môžu prihlásiť do 17. februára, podmienkou prihlásenia je životopis i motivačný list v angličtine. Vybraní delegáti budú zastupovať SR na konferenciách v rumunskej Bukurešti na konci marca 2019, vo fínskych Helsinkách na začiatku júla 2019 a v jednom z miest v Chorvátsku v prvom polroku 2020.

Úlohou kandidátov bude spolupracovať s RmS pri príprave podkladov na konferencie, prezentovať názory mladých ľudí na Slovensku priamo na konferenciách, aktívne sa podieľať na tvorbe politík pre mládež a prezentovať výsledky konferencií Národnej pracovnej skupiny.

Pozícia je neplatená, no cestovné, ubytovanie a strava na konferenciách sú hradené. Viac informácií je na webe mladez.sk .

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2016
V Bratislave sa zídu odborníci na vodný manažment
V rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ (SK PRES) sa v utorok 25. októbra v Bratislave uskutoční medzinárodná konferencia Mestá a voda, ktorá sa bude konať v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca.
viac
26.10.2016
V roku 2021 zorganizuje mesto Európsky olympijský festival mládeže
Košice sa oficiálne stali dejiskom letnej verzie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v roku 2021.
viac
17.01.2018
Medzinárodný projekt podporuje prácu s mládežou na úrovni samosprávy
Národná agentúra programu Erasmus+ pre mládež a šport pripravuje bezplatné neformálne vzdelávanie pre lokálne tímy. Hlavnou témou projektu je podpora práce s mládežou na úrovni samosprávy a pozostávať bude z troch fáz.
viac
13.11.2018
X. fórum Vidieckeho parlamentu Slovenska v Nitre
Témami bola spoločná poľnohospodárska politika, ekológia na vidieku, potreby mladých ľudí z vidieka vo formovaní regionálnej, národnej a európskej mládežníckej politiky a pracovné príležitosti zvyšujúce kvalitu života na vidieku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.46 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.80 %