Pondelok 17.06.2019
Dnes má meniny 
Adolf
°C
20.09.2018 01:13

Radnica pripravuje výstavbu Denného centra v Strážkach


Ilustračná snímka, zdroj: Spišská Belá


Mesto Spišská Belá pripravuje výstavbu Denného centra v Strážkach ako súčasť novopripravovaného Centra sociálnych služieb v Spišskej Belej-Strážkach. Slúžiť má ako jeho elokované pracovisko. Informoval o tom primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak.


Denné centrum sa bude nachádzať v lokalite pri potoku Čierna voda smerom ku kaštieľu Strážky v rámci plánovanej zóny občianskej vybavenosti, ktorá už bola skôr prezentovaná. Nová budova sa bude nachádzať vedľa nového detského ihriska. „Na výstavbu tohto denného centra sme získali 180.000 eur zo štátneho rozpočtu ako regionálny príspevok z akčného plánu pre najmenej rozvinuté okresy, kam patrí aj okres Kežmarok,“ dodal primátor.       

Stavebné práce by sa mali podľa Bieľaka začať ešte v septembri tohto roku, centrum by mohlo byť v prevádzke už na jar 2019. Uvedená budova bude prioritne slúžiť pre potreby denného centra, určené bude najmä pre tamojších seniorov. „Naši dôchodcovia z mestskej časti Strážky majú veľký záujem sa stretávať, organizovať rôzne aktivity a podobne. Doposiaľ mali túto možnosť len v starších mestských priestoroch, ktoré však už z technických dôvodov nepostačujú. Rozhodli sme sa preto pre výstavbu úplne novej budovy,“ konštatoval primátor.       

Služby denného centra však budú môcť využívať aj samospráva a ostatní obyvatelia, keďže sa tam budú nachádzať väčšia spoločenská miestnosť s kapacitou pre približne 100 ľudí, kuchynka, dve kancelárie, skladové priestory a sociálne priestory. „Uvedená budova bude prízemná s rozmermi 21 krát 11,4 metra,“ doplnil Bieľak s tým, že projektantom tohto centra je spoločnosť OSA & partners, s. r. o., Poprad.        

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2016
Štúrovo sa rozhodlo rozšíriť kúpalisko Vadaš o celoročné wellness centrum
Mesto Štúrovo ako jediný spoločník firmy VADAŠ, s. r. o., sa rozhodlo rozšíriť termálne kúpalisko v Štúrove o nový wellness v hoteli Thermal. Jeho výstavbou chce dosiahnuť zvýšenie návštevnosti aj mimo letnej turistickej sezóny.
viac
11.01.2017
MV SR zverejnilo dátum uzavretia 4. hodnotiaceho kola výziev na materské školy
Výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a prestavbu materských škôl boli vyhlásené v januári 2016 v rámci Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), ktorého časť spravuje Ministerstvo vnútra SR. Štvrté hodnotiace kolo bude mať uzávierku 14. júla 2017.
viac
12.10.2017
Začala sa výstavba cyklotrasy v Strážkach, v pláne je aj bike park
Mesto Spišská Belá začalo v týchto dňoch s výstavbou cyklotrasy do Kežmarku v mestskej časti Strážky. Ide o úsek dlhý niečo cez dva kilometre a vedie od štrkoviska v Strážkach cez kaštieľ Strážky, až po začiatok panelového chodníka na začiatku Strážok v smere na Spišskú Belú.
viac
10.06.2018
Mesto Spišská Belá pokračuje aj v tomto roku v obnove historickej zvonice
Mesto Spišská Belá pod Tatrami pokračuje aj v tomto roku v rekonštrukcii tamojšej renesančnej zvonice, ktorá patrí medzi jednu z najvyšších na Slovensku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.66 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.19 %